Zpět na » Synot liga » Preview 15. kola 2. ligy

Preview 15. kola 2. ligy

Preview 15. kola 2. ligy © fkmarila.cz - Stadion Příbrami - Na Litavce

0

Líbilo se

08.11. - O víkendu se uzavře podzimní část naší druhé nejvyšší soutěže. V přímém souboji o první místo se utkají Příbram a Slovácko. Oba týmy sestoupily z 1. Gambrinus ligy a chtějí se vrátit co nejdříve zpět.

V sobotu bude na programu hned šest utkání. Zbývající dvě se odehrají v nedělní odpoledne.


Patnácté kolo tedy rozhodne kdo z dvojice Příbram – Slovácko přezimuje na prvním místě, a kdo bude hned pod ním. Na druhé místo se mohou ještě vyhoupnout Hradec Králové a Opava.


Naopak je jisté, že poslední zůstane Třinec. Na patnáctém místě to má ještě nahnutá Krč. Ostatní týmy mají na pražský celek už dvoubodový náskok.

Zápasy 15. kola:

Fotbal Třinec Třinec – Hradec Králové FC Hradec Králové
výkop sobota 10.11., 10:15


Oba týmy potřebují tento zápas vyhrát. Domácí proto, aby neztratili kontakt s týmy před nimi. Jisté však je, že po podzimu budou na posledním místě, což jim na sebevědomí určitě nepřidá. Hradec v případě výhry zůstane v kontaktu se špicí tabulky a navíc se může posunout ze současného čtvrtého místa.


Tip: 2

TJ Bohemians Praha Bohemians Praha – Dukla Praha FK Dukla Praha
výkop sobota 10.11., 10:15


Pražské derby má jasného favorita. Je to střížkovská Bohemka, která je tabulce šestá, ale k postupovým místům má proklatě blízku. Pro ni ještě navíc hovoří fakt, že hraje doma, kde se jí daří. Dukla je naopak venku poloviční. Pokud bude chtít tým Guntera Bittengela uspět bude muset uhlídat Jiřího Šislera, který má v posledních kolech skvělou formu.


Tip: 1

FK Baník Sokolov Sokolov -Vítkovice FC Vítkovice
výkop sobota 10.11., 10:15


Pro oba týmy bude tento zápas vysvobozením za ne úplně dobrým podzimem. Domácí Sokolov si určitě přestavoval, že bude výše než na současné jedenácté pozici. Vítkovice vstoupily do soutěže famózně, ale pak šly od porážky k porážce a nyní jsou až svým soupeřem. Sokolov v posledních zápasech neprohrává, Vítkovice v minulém kole jasně porazili štiku ligy Bohemians.


Tip: 1

SK Sparta Krč Krč – HFK Olomouc 1. HFK Olomouc
výkop sobota 10.11., 10:15


Krč ve svém strahovském vyhnanství přivítá stále lepšící se HFK Olomouc. Ta se díky své zlepšené formě z posledních kol vyhoupla na pátou příčku. Vyhrávat dokáže ale pouze doma. Venku se jí tolik nedaří. V domácím prostředí se naopak nedaří Krči, která zde vyhrála pouze jednou. Na Strahově sbírá většinou remízy.


Tip: 0

Fotbal Fulnek Fulnek - Hlučín FC Hlučín
výkop sobota 10.11., 14:00


Fulnek se po slibném začátku postupně propadal. Nyní je v tabulce sedmý, ale doma má pořád svou sílu. Kdyby se počítali jen domácí zápasy, byl by Fulnek pátý jen těsně za vedoucími týmy. Hlučín ale také nehraje venku špatně. Patří k tomu lepšímu, co druhá liga nabízí, přesto jsou i v tomto případě favoritem domácí.


Tip: 1

SFC Opava Opava – Jihlava FC Vysočina Jihlava
výkop sobota 10.11., 17:00


Oba týmy měly před sezónou podobné cíle a to hrát o postup. Tyto prognózy zatím plní jen Opava, která je třetí, hraje dobrý fotbal a chodí na ni fanoušci. Navíc se v případě vítězství posune na druhou postupovou pozici, na níž by se jí určitě dobře přezimovalo. Jihlava je v tabulce sice devátá, což je pro klub z Vysočiny zklamáním, ale v posledních kolech se zvedá. V případě výhry by Opavu stáhla na sedm bodů, což by po katastrofálním začátku nikdo v Jihlavě nečekal.


Tip: 1

FC Zenit Čáslav Čáslav – Ústí nad Labem FK Ústí nad Labem
výkop neděle 11.11., 14:00


Utkání v Čáslavi nemá vyloženého favorita. Domácí jsou sice osmí, ale proti slabším soupeřům se jim ne vždy daří. Za to Ústí se vymanilo ze sestupových vod a je kolo od kola lepší. Připsalo si i skalp obou vedoucích týmů, to se nikomu kromě nich nepodařilo.


Tip: 0

FK Marila Příbram Příbram - Slovácko 1.FC Slovácko
výkop neděle 11.11., 17:00
ŠLÁGR KOLA


Podzimní část si ani nemohla přát lepší zakončení. Druhá Příbram přivítá vedoucí Slovácko. Ve vzájemném souboji se tedy utkají týmy, které sestoupili z 1. Gambrinus ligy. Jejich kádry ale prošly výraznými obměnami, a proto umístění na prvních příčkách právě těchto dvou celků do jisté míry překvapivé.


Slovácko se po nečekané domácí porážce s Ústím nad Labem oklepalo a třikrát vyhrálo, to mu vyneslo zasloužené první místo. Příbram už nemá takovou jistotu jako na začátku sezóny, z posledních šesti zápasů vyhrála pouze dvakrát. Duel by se mohl odehrát před skvělou kulisou. Ze Slovácka už jsou vypraveny tři plné autobusy.


Předpokládané sestavy:
Příbram: Hruška - Plašil, Nechvátal, Penc, Pleško - Klesa, Navrátil, Tarczal, Šindelář - Huňa, Pilík.
Slovácko: Bolek - Němčický, Šimáček, Ineman, Lysoněk - Racko, Görner, Fischer, Filipský - Činčala, Šultes.


Tip: 0

Michal Horáček / FotbalPortal.cz

Nejnovější články