Zpět na » Synot liga » Jak dopadne druhá liga? Redaktoři FP tipovali

Synot liga - Jak dopadne druhá liga? Redaktoři FP tipovali

0

Líbilo se

02.08. - Druhá liga startuje již tento víkend a klidně se může stát, že letošní ročník může být ještě napínavější než ten minulý. Redaktoři FotbalPortalu.cz se pokusili odhadnout, jak nakonec tato sezona skončí.

Redaktoři měli odpovídat na dvě otázky, týkající se postupu a sestupu z druhé ligy.

1) Které dva týmy postoupí a kdo jim to cestu za postupem nejvíce znepříjemní?

2) Které dva týmy sestoupí?

Ondřej Hlaváč
1) Ve druhé lize to bude opět napínavý boj. Postoupit chce minimálně čtyři, pět týmů. Předpokládám, že o postup se bude rvát do posledních kol Jihlava, Slovácko a Hradec Králové.


2) Sestup bude ještě těsnější. Již uplynulá sezona ukázala, že do bojů o záchranu se zapojí alespoň polovina účastníků. Na spodu se bude pohybovat Hlučín, Vítkovice, Třinec, Sparta Krč, Čáslav i Dukla Praha. Tipovat ale sestupující nejde. Bude záležet na momentální formě, štěstí i posilách, které vedení klubů ještě může získat.

Michal Horáček
1) Podle mě bude hrát o postup rekordní počet týmů. Kandidátů je hodně – Slovácko, Příbram, Hradec Králové, HFK Olomouc, Jihlava, Opava a možná i Sokolov. Osobně moc nevěřím Jihlavě ani HFK, kteří hráli o postup před rokem. Pokud Opava naváže na skvělé jaro postoupí ona, jako druhého bych tipoval Slovácko, které snad své nejhorší chvíle má za sebou.


2) Sestoupit může prakticky kdokoli z týmů, které jsem nejmenoval v první otázce. Domnívám se, že Krč ač se bude snažit, sestupu nezabrání. Druhým sestupujícím budou podle mě Vítkovice, které si již koledují o sestup delší dobu. Navíc je může potkat bodový odpočet.

David Křížka
1) Slovácko, Jihlava, znepříjemní jim to Sokolov.


2) Třinec, Sparta Krč

Karel Pivoňka (ředitel projektu FotbalPortal.cz)
1) Podle mého názoru by se z postupu do první ligy mohl radovat Hradec Králové, který už pár let čeká na návrat mezi elitu. Dalším velkým kandidátem je pro mě Vysočina Jihlava, která má kvalitní mužstvo s řadou opor. Nesmím ale zapomenout ani na Slovácko, to je zase mladé a velmi perspektivní.


2) Myslím si, že s bojem o záchranu to budou mít nějtežší celky jako je Třinec, Krč, Hlučín. Tyhle tři celky budou bojovat celou sezonu o záchranu a pokud se jim to podaří, budou mluvit o úspěchu...

Michal Sitek
1) Druhou ligu vyhraje Hradec Králové a za ním skončí Slovácko, které se tak po roce vrátí do první ligy. Hradec je tradiční klub a má ty nejvyšší ambice. Slovácko má podporu fanoušků a jeho tým má kvalitativně na to, aby se vrátil do nejvyšší soutěže. O postup bude bojovat také Jihlava a Opava. O drama nebude nouze.

2) Sestoupí Bohemians Praha a Sparta Krč. Proč? Nevěřím jim, že mají na druhou ligu.

Lukáš Vojtěch
1) Postoupí někdo ze čtveřice Sokolov, HFK Olomouc, Jihlava a Hradec Králové. Favorizuji spíše klub z Holic a Sokolova.


2) Sestoupí někdo ze čtveřice Krč, Dukla, Hlučín a Vítkovice. Pravděpodobně to bude Krč s Vítkovicemi.

Michal Horáček / redakce FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články