Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » Synot liga » Preview 16. kola GL: Podzimní sezona končí, šlágrem bude souboj Jablonce se Spartou

Preview 16. kola GL: Podzimní sezona končí, šlágrem bude souboj Jablonce se Spartou

Preview 16. kola GL: Podzimní sezona končí, šlágrem bude souboj Jablonce se Spartou © fkjablonec.cz - Jablonecký Lafata v souboji se sparťanskými hráči

1

Líbilo se

02.12. - PREVIEW Na začátku prosince půjde lidé na poslední ligové zápasy v roce. Nejvíce poutá duel Jablonce se Spartou, Severočeši mají ideální šanci přiblížit se lídrovi tabulky. Už v pátek hraje Plzeň s Bohemians, oba týmy v minulém kole prohrály. Baník přivítá na Bazalech olomouckou Sigmu, Slovácko má doma Mladou Boleslav.

Viktoria Plzeň - Bohemians 1905

Pátek 2.12., 20:15

Plzeňští fotbalisté zakončí podzimní sezonu střetnutím s Bohemians 1905. Jako úřadující mistr vstupují i do tohoto zápasu jako favorité, povinnost velí vyhrát. "Klokanům" se v poslední době nedaří, i tak si přejí uspět a ze Štruncových sadů si odvézt nějaký bodový zisk.

Plzeň měla i před touto sezonu ambiciózní plány, v lize nezískala málo bodů, ale trenér Vrba i hráči si představovali více. Na vedoucí Spartu hráči Plzně ztrácejí deset bodů a je zřejmé, že obhajoba titulu se vzdaluje. Západočechům momentálně patří páté místo.

V minulém kole prohrála Plzeň v Příbrami, což znamenalo další zbytečnou bodovou ztrátu. Vždyť prohrála třeba také na Slavii nebo doma se Spartou, s o záchranu hrajícím Baníkem jen remizovala. Je otázkou, na kolik se v předešlém zápase projevila situace ohledně záložníka Pilaře, jenž nebyl na zápas nominován kvůli podpisu smlouvy s Wolfsburgem. Na utkání s Bohemkou už by hbitý záložník měl být připraven.

Chceme se s fanoušky rozloučit výhrou. Nic jiného než tři body nebereme. Už si nemůžeme dovolit žádné další ztráty," řekl pro klubový web Plzně Petr Jiráček, který si je vědom, že Bohemians bude opět nebezpečné mužstvo.

Mužstvo Bohemians vstoupilo do sezony výborně. Jenže tak jak skvěle podzimní sezonu začalo, tak špatně ji také končí. Svěřenci kouče Medynského čekají na výhru již šest zápasů, přičemž poslední tři zápasy prohráli, aniž by dali gól. Střeleckou smůlu mají v plánu prolomit právě na západě Čech.

Datum a čas Soutěž Kolo Domácí Hosté Výsledek
07.08.2011 - 17:00 Gambrinus liga 2. kolo Bohemians 1905

Bohemians 1905

FC Viktoria Plzeň

Plzeň

2:1 (1:1)
19.11.2010 - 18:15 Gambrinus liga 17. kolo Bohemians 1905

Bohemians 1905

FC Viktoria Plzeň

Plzeň

1:0 (1:0)
01.08.2010 - 17:00 Gambrinus liga 3. kolo FC Viktoria Plzeň

Plzeň

Bohemians 1905

Bohemians 1905

2:1 (1:0)
14.03.2010 - 15:00 Gambrinus liga 19. kolo FC Viktoria Plzeň

Plzeň

Bohemians 1905

Bohemians 1905

3:0 (2:0)
23.08.2009 - 17:00 Gambrinus liga 5. kolo Bohemians 1905

Bohemians 1905

FC Viktoria Plzeň

Plzeň

0:1 (0:1)
18.01.2009 - 11:00 Tipsport liga 2009 1. kolo Bohemians 1905

Bohemians

FC Viktoria Plzeň

Plzeň

1:2 (1:0)
24.02.2008 - 17:00 Gambrinus liga 18. kolo Bohemians 1905

Bohemians

FC Viktoria Plzeň

Plzeň

2:2 (1:1)
26.08.2007 - 17:00 Gambrinus liga 4. kolo FC Viktoria Plzeň

Plzeň

Bohemians 1905

Bohemians

2:0 (0:0)

Baník Ostrava - Sigma Olomouc

Sobota 3.12., 16:00

Záchranářský souboj bude k vidění na ostravských Bazalech, kam přijede Sigma Olomouc. Když se tyto dva klubu utkaly na začátku ligového ročníku, asi nikdo nečekal, že Olomouc se dostane do takové krize, že na tom bude podobně jako Baník. Vždyť na Andrově stadioně soupeře jasně přehrála a vyhrála 3:0.

A pikantní je také fakt, že tentokrát to je Olomouc, která jede na půdu soupeře s novým trenérem Augustinem Chromým. V srpnu Baník premiérově vedl kouč Malura, který hned po prvním kole vystřídal odvolaného Karola Marka.

Jenže ani Malura neudělal s týmem zázraky a ve čtrnácti zápasech s ním získal pouhých devět bodů. Tristní je bilance ostravského mužstva zejména na domácím hřišti. Z osmi zápasů sedmkrát prohrálo, radovalo se jen z těsného vítězství nad Hradcem Králové. V minulém kole Baník uhrál bezbrankovou remízu na hřišti Slavie.

"Byly zápasy, kdy to bylo 0:0 a bylo ještě dost času s výsledkem něco udělat, ale my jsme nechávali beky vzadu ve dvou nebo ve třech. Je třeba se víc soustředit, hrát vzadu na nulu a třeba ze standardky nebo nějakého brejku zkusit dát gól. Musíme být prostě trpěliví,“ vyjádřil se k domácím utkáním Baníku útočník Václav Svěrkoš.

Trenéru Zdeňku Psotkovi zlomila vaz porážka s Hradcem Králové, která byla jen vyvrcholením herní i výsledkové krize mužstva. Týmu se nedaří, vypracovává si málo šancí a pochopitelně dává málo gólů. A když se k tomu připočte trest za korupci, je z toho poslední místo tabulky.

Hráči Sigmy pochopitelně neskládají zbraně a burcují k důležitému zápasu v Ostravě. "Nejlepší je to hodit za hlavu. Ale ono je to těžké. Víme, že sezona je zpackaná, všechno, co se mohlo, se tady pokazilo. Takže teď jde hledět jen k tomu poslednímu zápasu na Baníku, doufat v to, že ho zvládneme," nechal se slyšet obránce Radim Kučera.

Datum a čas Soutěž Kolo Domácí Hosté Výsledek
06.08.2011 - 18:00 Gambrinus liga 2. kolo SK Sigma Olomouc

Olomouc

FC Baník Ostrava

Ostrava

3:0 (2:0)
07.03.2011 - 17:30 Gambrinus liga 19. kolo SK Sigma Olomouc

Olomouc

FC Baník Ostrava

Ostrava

2:0 (1:0)
14.08.2010 - 18:15 Gambrinus liga 5. kolo FC Baník Ostrava

Ostrava

SK Sigma Olomouc

Olomouc

1:2 (1:1)
30.11.2009 - 17:30 Gambrinus liga 16. kolo FC Baník Ostrava

Ostrava

SK Sigma Olomouc

Olomouc

2:0 (1:0)
02.08.2009 - 17:00 Gambrinus liga 2. kolo SK Sigma Olomouc

Olomouc

FC Baník Ostrava

Ostrava

0:0 (0:0)
23.05.2009 - 15:00 Gambrinus liga 29. kolo FC Baník Ostrava

Ostrava

SK Sigma Olomouc

Olomouc

1:1 (0:0)
23.11.2008 - 17:00 Gambrinus liga 15. kolo SK Sigma Olomouc

Olomouc

FC Baník Ostrava

Ostrava

2:1 (1:1)
15.03.2008 - 17:00 Gambrinus liga 21. kolo SK Sigma Olomouc

Olomouc

FC Baník Ostrava

Ostrava

1:0 (1:0)
23.09.2007 - 20:15 Gambrinus liga 7. kolo FC Baník Ostrava

Ostrava

SK Sigma Olomouc

Olomouc

0:1 (0:1)

Baumit Jablonec - Sparta Praha

Sobota 3.12., 19:20

V sobotu večer se v Jablonci představí celek Sparty. Severočeši ztrácejí na letenský tým deset bodů, v případě vítězství by se jí přiblížili a na jaře by tak ještě mohli uvažovat o stažení náskoku. Nicméně svěřenci kouče Haška zatím venku vyhráli všechny zápasy.

Mužstvu Jablonce doma daří, prohrálo jen s Teplicemi. Jinak pravidelně vyhrávalo a střílelo mnoho gólů. A proto to bude pro Spartu zkouška, jak obstojí na tak horké půdě. Jablonec v minulém kole remizoval v Liberci, přičemž dvakrát vedl. Spartě se nyní pokusí oplatit porážku z prvního vzájemného střetnutí.

"Bude to otevřený zápas, v kterém bychom rádi přerušili tu sparťanskou sérii. Sparta je asi teď víc nebezpečná venku, než doma. Ale pokud budeme hrát s takovým nasazením, jako před týdnem v derby, tak se můžeme měřit s každým," prohlásil jablonecký brankář Špit.

Sparta sice vyhrála všechny venkovní zápasy a polovinu soutěže nasbírala celkově 37 bodů, přesto se spekuluje o odchodu kouče Martina Haška. Šéf Sparty Křetínský by rád na lavičce viděl Zdeňka Psotku. Nic však není jisté. Nicméně pokud by letenský tým v Jablonci neuspěl, nejspíš by to byla pro Haška komplikace.

"Hráče jsme upozorňovali na přednosti Jablonce. Padala konkrétní jména a na prvním místě byl samozřejmě Lafata. Má výborný výběr místa, díky tomu se dokáže opakovaně dostávat do šancí, které umí proměňovat," poznamenal sparťanský kouč Martin Hašek. "Musíme soupeře nejen ubránit, ale chceme být sami nebezpeční směrem dopředu," dodal. Hostům budou scházet marodi Hušek s Kušnírem.

Datum a čas Soutěž Kolo Domácí Hosté Výsledek
07.08.2011 - 19:30 Gambrinus liga 2. kolo AC Sparta Praha

Sparta

FK Baumit Jablonec

Jablonec

2:1 (2:1)
02.04.2011 - 18:20 Gambrinus liga 22. kolo FK Baumit Jablonec

Jablonec

AC Sparta Praha

Sparta

2:1 (1:1)
11.09.2010 - 15:30 Gambrinus liga 8. kolo AC Sparta Praha

Sparta

FK Baumit Jablonec

Jablonec

1:0 (0:0)
24.03.2010 - 20:00 Gambrinus liga 21. kolo FK Baumit Jablonec

Jablonec

AC Sparta Praha

Sparta

0:0 (0:0)
12.09.2009 - 18:15 Gambrinus liga 7. kolo AC Sparta Praha

Sparta

FK Baumit Jablonec

Jablonec

2:0 (0:0)
23.05.2009 - 15:00 Gambrinus liga 29. kolo AC Sparta Praha

Sparta

FK Baumit Jablonec

Jablonec

3:2 (2:0)
24.11.2008 - 17:15 Gambrinus liga 15. kolo FK Baumit Jablonec

Jablonec

AC Sparta Praha

Sparta

1:0 (1:0)
22.03.2008 - 17:00 Gambrinus liga 22. kolo AC Sparta Praha

Sparta

FK Jablonec 97

Jablonec

1:0 (1:0)
30.09.2007 - 20:15 Gambrinus liga 8. kolo FK Jablonec 97

Jablonec

AC Sparta Praha

Sparta

0:2 (0:0)

Ostatní zápasy

Ve zbývajících utkáních posledního kola v roce je také o co hrát. Slavia se utká v Edenu s Libercem a ráda by se po dvou nerozhodných výsledcích radovala z vítězství. Jenže Slovan bude silným protivníkem, což ukázal v první polovině soutěže. Šestkrát v řadě neprohrál, přičemž jen jednou remizoval. Jeho cílem je, aby si z Edenu odvezl tři body.

Viktoria Žižkov a České Budějovice, týmy bezprostředně ohrožené sestupem, hrají doma. Pražský tým hostí rozjetou Příbram, která naposledy zdolala mistra z Plzně. Žižkov přitom pětkrát za sebou prohrál. Jihočeši se střetnou s Duklou. Dukla stejně jako Příbram zatím překvapuje Gambrinus ligy, když se drží ve středu tabulky. Naposledy remizovala na Spartě.

Fotbalisté Hradce Králové chtějí na výhru z Olomouce navázat v zápase proti Teplicím. Pokud by i teď získali tři body, měli by před sebou klidnější zimní přestávku. Jenže Severočeši se ke konci podzimu zlepšili a svou kůži rozhodně neprodají lacino. Pondělní dohrávku obstará souboj Slovácka a Mladé Boleslavi. Moravané se spoléhají na domácí prostředí, nicméně předchozí tři zápasy jim na útulném stadionu nevyšli. Zda nezdary napraví a rozloučí se s fanoušky ziskem tří bodů, se dozvíme v pondělí večer.

Sobota 3.12.

Slavia Praha - Slovan Liberec

Neděle 4.12.

Viktoria Žižkov - 1. FK Příbram

Dynamo České Budějovice - Dukla Praha

Hradec Králové - FK Teplice

Pondělí 5.12.

1. FC Slovácko - Mladá Boleslav

Kam dál?

Michal Sitek / FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články