Zpět na » Synot liga » Střížkov nesmí dále používat jméno Bohemians, rozhodl Vrchní soud v Praze

Synot liga - Střížkov nesmí dále používat jméno Bohemians, rozhodl Vrchní soud v Praze

Střížkov nesmí dále používat jméno Bohemians, rozhodl Vrchní soud v Praze © bohemiansfc.cz - Bohemians Praha

5

Líbilo se

01.12. - Druholigový fotbalový klub ze Střížkova FK Bohemians Praha musí nejpozději do 60 dnů změnit svůj název. Vrchní soud v Praze totiž zamítl odvolání týmu proti rozsudku z minulého roku a rozhodl, že jméno Bohemians smí nadále využívat jen celek Bohemians 1905, jehož web o verdiktu informoval.

Rozsudek Vrchního soudu zakazuje střížkovskému klubu užívat v jakýchkoliv sportovních souvislostech název Bohemians, verdikt je nyní pravomocný a nezvratný. Odvolání střížkovského celku bylo podané pozdě, a proto neměl druholigový tým šanci uspět.

Střížkovský klub se nyní musí zdržet jakéhokoliv užívání slova Bohemians ve svém názvu a na svých dresech ve všech sportovních soutěžích Fotbalové asociace ČR. Jedna z vůbec prvních kauz okolo "Bohemky" tak končí.

Spor o název "Bohemians" se táhne již přes šest let. Původně zadlužený druholigový celek FC Bohemians Praha se dostal do konkurzu a následně vznikly tři subjekty s jeho názvem - současný prvoligový tým Bohemians 1905, který považují fanoušci za nástupce nositele slavného jména, druholigový střížkovský FK Bohemians Praha a FC Bohemians Praha, který momentálně hraje II. třídu. Spory několikrát řešila i Fotbalová asociace, ovšem nikdy kauzu definitivně neuzavřela.

Neshody a hádky okolo další budoucnosti "Bohemky" se projevily také na jaře minulého roku na fotbalovém hřišti. V Gambrinus lize tehdy působily Bohemians 1905 i FK Bohemians Praha, střížkovský tým ale na příkaz svého majitele Karla Kapra odmítl nastoupit k zápasu s Bohemians 1905 a odvolával se na to, že jejich soupeř není platným členem FA ČR. Disciplinární komise tehdy FK Bohemians Praha odečetla dvacet bodů a klub sestoupil do druhé ligy.

Kam dál?

Michal Sitek / Mediafax

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
herman - 23.12. Odpovědět

nechte Střížkov Střížkovu
Bohemka byla je a bude jen jedna - a to v Ďolíčku!
Kaprovi posílám song http://choraly.cz/choral.php?id=62--strizkov

herman

KAPŘE A VEJASADO pošpinili jste jméno Bohemians, Střížkova a Českého fotbalu - TAK UŽ TÁHNĚTE !!!!

veselac1
maros12 - 01.12. Odpovědět

letos se prokopou znova po delší době do 1.ligy a začnou zase podplácet a nabízet a šupky zpátky do 3. atd atd :-D FC Kapři Střížkov Smajlík 3 Smajlík 3

maros12

přesně tak.. zrovna ty kurvy ze střížkova uplně zrušte !

fcchelsea

Konecne pravda vyplavala na povrch Smajlík 17

bohemak21

A jak se boudou menovat? Kuevy z Vězení? Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2

tulenzdukly

Podvaděcí dementi, ktery kopirujou jmena

bohemak21
Související odkazy
Nejnovější články