Zpět na » Synot liga » Bohemians se chtějí zachránit v lize

Synot liga - Bohemians se chtějí zachránit v lize

0

Líbilo se

01.08. - Několik desítek novinářů bylo přítomno na dnešní tiskové konferenci Bohemians 1905. "Klokani" vyhlásili skromný cíl: zachránit se v lize.

Dvakrát v řadě přitom díky velké podpoře fanoušků postoupili, nejprve z ČFL do druhé ligy a v loňské sezoně i do první. V té se však coby nováček chtějí udržet a to pokud možno bez velkých záchranářských starostí. S tím, že by hrály hned v první sezoně v horní polovině tabulky, v klubu nepočítají.

Oporu najdou Bohemians 1905 znovu v široké divácké obci, očekává se že ve většině zápasů bude stadion v Ďolíčku vyprodán. Kapacita vršovického svatostánku byla před startem ligy snížena, na stadionu musely být přimontovány například sedačky.

I proto nemají v klubu přehnané ambice. "Jsou velice skromné. Pro nás bude sezonu úspěšná, když první ligu pro Bohemku zachováme," řekl Zbyněk Busta, který sice ve druhé lize vedl tým jako hlavní trenér, jenže protože nemá trenérskou profilicenci a ani nezahájil její studium, nemůže v nejvyšší tuzemské soutěži působit ani jako asistent. Proto do doby než splní podmínky a získá odpovídající licenci, bude působit v roli sportovního manažera klubu.

Během léta museli Klokani zapracovat i na stadionu u Botiče, který prošel rekonstrukcí. "Teď finalizujeme práce, které jsme měli nasmlouvány s ČMFS, aby stadion vyhovoval všem předpisům. Všichni věříme, že do pátku budeme hotovi. Případně v sobotu doděláme kosmetické úpravy," řekl Emil Kristek, předseda představenstva.

Co všechno rekonstrukce obnášela? Nejen v médiích tolik propírané umělohmotné sedačky, ale i rekonstrukce celé hlavní tribuny včetně střechy, ale ioprava vnitřních prostorů stadionu a kabin.

"Všechny prostory stadionu nově natíráme a čistíme. V chodbách bude třeba koberec s umělým trávníkem," řekl Kristek.

A cena? Včetně dostavby umělého osvětlení, které je naplánováno do konce listopadu, vyjde oprava celého stadionu na dvacet milionů.

"Přibližně na 5,5 milionu vyjdou sedačky, 3 až 5 milionů osvětlení a zbývajících 10 ostatní stavební úpravy," prohlásil Kristek. Na rekonstrukci se podílelo i 400 fanoušků, kteří odhadem ušetřili asi milion.

Během letního přestupového období neprošel kádr Klokanů významnější obměnou. Z osy týmu odešel pouze Pavel Hašek do Teplic, do Vršovic naopak přišli Petr KUnášek z Čáslavi a na hostování královéhradecký Michal Ĺ marda a trnavský Vít Turtenwald.

"Navíc jsme do týmu vytáhli ještě pět nadějných dorostenců. Kádr potkaly minimální změny, ligu budou hrát ti, kteří si ji vykopali," řekl Busta který bude sázet na stejný způsob hry jako praktikoval jeho tým i ve druhé lize: "Herní styl měnit nebudeme. Jestliže hráčům něco vtloukáme do hlavy, nebudeme to měnit. Styl je jasně daný, Bohemka se vždycky prezentovala agresivitou a nasazením," dodal.

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články