Zpět na » Synot liga » Teplice chtějí zaútočit na poháry

Synot liga - Teplice chtějí zaútočit na poháry

0

Líbilo se

01.08. - Na severu Čech mají v lázeňském městě Teplice činovníci tamějšího fotbalového klubu před začátkem nové sezony velké ambiciozní plány. Chtějí se probojovat do evropských pohárů.

Přestože z týmu přestoupil do Wolfsburgu v loňské sezoně nejlepší střelec žlutomodrých Edin Džeko, na letošních předsezonních cílech není jeho absence vůbec znát. Trenér Petr Rada splní náročný požadavek vedení pouze v případě, že si jeho tým zaručí start v příštím ročníku jednoho z evropských pohárů: "Naším plánem je hrát v příští sezoně poháry," představil klubové cíle Ĺ těpán Popovič, šéf klubu.

K tomu má pomoct Radovi široký kádr, který zůstal i po přestupech Džeka do Německa a Tomáše Jirsáka do Wisly Krakow.

Rada si do nové sezony konkrétní cíle nedává. Alespoň se o nich před novináři nezmínil. "Kdo mě zná, tak ví, že mám cíle vždy nejvyšší. Pro mě ale bude důležité především hrát takový fotbal, který přitáhne diváky, pro které fotbal hrajeme," řekl Rada, podle něhož by měly Teplice v nadcházející sezoně hrát i atraktivnější hru.

Téměř stopadesát milionů korun, které klub získal za přestup dvou svých klíčových hráčů, nebyly během léta promrhány. "Je to záloha, jíž klub využije v dalších letech. Nehodláme peníze vydávat za zbytečně drahé přestupy z venku, to raději budeme dávat šanci našim mladým hráčům," řekl novinářům Popovič.

Jedním ze dvou známých hráčů, kteří do Teplic během léta přišli, je exjablonecký forvard Petr Smíšek.

"Když jsme před dvěma lety přivedli Džeka, každý kroutil hlavou a dnes se každý bojí, jak se bez něj obejdeme. Ale máme dost schopných hráčů, v kterých je teplická budoucnost," řekl klubový ředitel František Hrdlička a vzápětí jmenoval Martina Fenina s Jakubem Marešem, kteří se dnes po týdenní dovolené vrátili do přípravy.

Ovšem jistotu, že Fenin zůstane, v klubu nemají. Zájem o něho mají totiž i bundesligové kluby. "V příštím týdnu se chystají první jednání," prozradil Hrdlička, který nic bližšího nechtěl prozradit.

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Nejnovější články