Zpět na » Synot liga » Emil Rilke bude hostovat v Jablonci

Synot liga - Emil Rilke bude hostovat v Jablonci

1

Líbilo se

01.08. - Ještě před startem nového ročníku I. Gambrinus ligy získal Jablonec další posilu. Na půlroční hostování z Teplic přichází útočník Emil Rilke.

Emil fotbalově vyrostl v Teplicích, kde také poprvé nakoukl do nejvyšší soutěže v ročníku 2002/2003 a v témže ročníku vstřelil také svou první ligovou branku. V následujícím ročníku hostoval půl roku v Opavě a jaro strávil opět v domovském klubu, kde působil až do konce podzimu sezóny 2006/2007. Na jaře roku 2007 pak měl pomoci Marile Příbram k záchraně v I. Gambrinus lize.

Celkem má na kontě 82 ligových startů, ve kterých se šestkrát zapsal do listiny střelců a mezi jeho největší úspěchy lze zařadit start na MS hráčů do 20 let v roce 2003.

Typově se jedná o klasického útočníka s rychlostními předpoklady. Největší slabinou je drobná postava, když na lehce podprůměrnou výšku 176cm váží pouhých 67kg.

V Jablonci by měl Emil doplnit klasické útočníky Zelenku s Nulíčkem. V boji o místo v útoku pak bude muset svést boj také s Vošahlíkem, Svátkem nebo Hlouškem, kteří dokáží dle potřeby nastupovat jako ofensivní záložníci nebo útočníci. Trenérovi Kozlovi se tak splnilo i poslední přání ohledně doplnění kádru před náročnou sezónou.

Na otázku proč se Rilke rozhodl pro Jablonec, hráč odpověděl: "Jablonec hraje dobrý fotbal, je tu kvalitní zázemí, navíc bude hrát pohár UEFA a cítím, že zde mám větší šanci se prosadit do sestavy než v Teplicích, kde je v útoku velká konkurence."

FotbalPortal.cz je mediální partner týmu FK Jablonec 97, a.s.

Lukáš Vojtěch / FK Jablonec

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články