Zpět na » Synot liga » Preview 1. kola 2. ligy

Synot liga - Preview 1. kola 2. ligy

0

Líbilo se

01.08. - Hned na úvod druhé ligy bude k vidění několik zajímavých zápasů. Největším lákadlem bude hned ten první, kdy se utkají Jihlava a HFK Olomouc - tedy dva týmy, které se v minulé sezóně praly o postup.

Dalším zajímavým zápasem bude souboj Slovácko – Sokolov. Oběma týmům byl v minulosti vlastní divácky atraktivní fotbal, a tak by mohl být k vidění zajímavý zápas.

Oba celky chtějí hrát vysoko a je to také jeden z vrcholů prvního kola. Jinak první kolo je ve znamení souboje nováčků s týmy, které chtějí hrát vysoko. Tyto souboje budou muset absolvovat Dukla Praha s Opavou, Fulnek v Příbrami a Krč v Hradci Králové.


Program 1. kola:

Pátek 3.8. – 19:00
Jihlava – HFK Olomouc Ĺ LĂ�GR KOLA

Druhá liga začne v pátek od 19:00 šlágrem kola Jihlava - HFK Olomouc. Tyto dva týmy se dlouho praly o postup, ale nakonec se jim to nepovedlo. Oba týmy však budou chtít opět útočit na mety nevyšší i v této sezóně, a tak pro ně start do sezóny bude jistě velmi důležitý. Budou to mít ale velmi těžké, protože oba spíše počítají se ztrátami. Jihlavu opustili například Ĺ ourek, Vladyka a Svoboda a Holice naposledy nadějný útočník Kazár.


Předpokládané sestavy:
Jihlava: Tulis – Bartoš, Wasserbauer, Ĺ edivý, Drga – Veselý, Lovětínský, Gebreselassie, Čermák– Faldyna, Zedníček
HFK Olomouc: Aleksijevič-Lošťák, Ĺ evela, Kotůlek, Josefík-Spáčil, Zlatohlavý, Grim, Dadák-Zmeškal (Vodák), Korčián

Tip: 1

Sobota – 4.8. – 10:30
Dukla Praha – Opava
Velký návrat Dukly do profesionálních soutěží. Očekává se slušná návštěva. Nepřijede však lehký soupeř. Opavě se na jaře dařilo a tento ročník bude chtít hrát na špici.
Tip: 2

Sobota 4.8. – 17:00
Hlučín – Bohemians Praha
Hlučín hrál do posledních kol o záchranu a jistě nebude chtít mít podobné starosti. Do týmu mu přibyli někteří zajímavý hráči. Bohemians jsou velkou neznámou, pro které bude úspěch záchrana.
Tip: 1

Sobota 4.8. – 19:00
Slovácko – Sokolov
Slovácko nakonec i přes finanční problémy obdrželo licenci. Bude se chtít však hned vrátit zpět do ligy. I přes sestup se očekává velká návštěva, protože fanoušci Slovácka patřili v první lize k těm nejlepším a na klub by neměli zanevřít ani ve druhé lize. Loňský nováček Sokolov se ve 2. lize otrkal a určitě bude kousat, letos by mohl dosáhnout ještě výše, i když s odchodem trenéra Pulpita přejdou na klasické rozestavení 4-4-2. Oběma týmům byl v minulosti vlastní útočný fotbal, a tak by mohl být k vidění zajímavý zápas.
Tip: 1

Neděle 5.8. – 16:30
Vítkovice – Čáslav
Vítkovice změnili termíny domácích zápasů z pátku na neděli, to by mělo nalákat ještě více fanoušků. Ještě pořád se za nimi vine korupční skandál a potkat je může i odpočet. Uvidíme, jestli bude tým z Ostravy v tabulce hrát opět dole. Čáslavi se konec ligy nepovedl a desáté místo bylo spíše zklamáním, nyní však udělala za sezónou tlustou čáru a bude se chtít opět prokousat do horní poloviny tabulky.
Tip: 0


Neděle 5.8. – 17:00
Příbram – Fulnek
Příbram sestoupila z 1. Gambrinus ligy, ale bude se chtít vrátit zpět. Hodně obměnila kádr a na rozdíl ligových bojů bude muset hrát útočně i na hřištích soupeřů. Fulnek jo nováčkem a bod z tohoto zápasu by měl pro něj cenu zlata. Proto lze očekávat, že se nepohrne příliš do útoku a to by mohl být pro Příbram problém.
Tip: 1

Ăšstí nad Labem – Třinec
Do obou týmů přišly nové tváře. Třinec se do posledních kol zachraňoval, ale také Ăšstí nemělo z deváté příčky k sestupovým pozicím daleko.
Tip: 0

Hradec Králové – Sparta Krč
Krč se dostala do 2. ligy za pět minut dvanáct a rozhodně to nebude mít lehké. Hradec Králové čeká možná zlomová sezóna, proto se posílil a bude chtít útočit na mety nejvyšší. Musí však chytnout začátek soutěže. Na úvod má doma přijatelného soupeře, který se do ligy dostal až na poslední chvíli, díky neudělení licence Blšanům. S Krčí to mít lehké určitě nebude, druhá liga je hodně vyrovnaná a o překvapení není nouze.
Tip: 1

Michal Horáček / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články