Zpět na » Synot liga » Šmicer bude proti Žilině hrát

Synot liga - Šmicer bude proti Žilině hrát

0

Líbilo se

31.07. - Třikrát a dost! Tohoto přísloví se měli držet fotbalisté Slavie ohledně nepodařených postupů do základní skupiny Ligy mistrů. Ovšem nic naplat, zítra se rozjede již šestý díl slávistického pokusu uzobnout stomilionový koláč za účast ve skupině.

K tomu jim dopomáhej Bůh... Tedy Ĺ micer. Navrátilec z ciziny, který je proslulý svým pověstbým štístkem. Však vyhrál co se dalo, Pohár UEFA i Ligu mistrů, Z EURA má stříbrnou a bronzovou medaily, se Slavií vyhrál její poslední ligový titul. A právě na štěstí a také na hráčské kvality spoléhal trenér Jarolím, když si Ĺ micera vybral mezi vytipovanými posily jako numero uno.

A jeho štěstí přinejmenším před zápasem znovu zafungovalo. Byť se týden před zápasem necítil v pohodě a úplně zdráv, stihl se do důležitého zápase proti Žilině vyléčit. Právě včas. Dušan Ĺ vento a další klíčový hráči jsou mimo a ztráta Ĺ micera by byla další ránou pod pás trenéra Jarolíma.

Bude to pro nás ostrý start. Rozhodně ale chceme postoupit, i když si uvědomuji, že nás čeká těžký soupeř a dvě vyrovnaná střetnutí. Myslím, že šance obou mužstev jsou tak padesát na padesát," řekl žurnalistům na tiskové konferenci trenér Jarolím. Ten přitom musel do kádru během léta zapracovat několik nových hráčů, naproti tomu jeho protějšek ze žilinské lavičky počítá změny na prstech jedné ruky. Navíc Žilina má úspěšný vstup do sezony již za sebou, pro Slavii bude vzájemný zápas letos premiérový.

"V přestupním termínu se u nás objevilo plno nových tváří. To je dobře pro fanoušky, ale horší pro trenéra, protože se v podstatě tvoří nový tým a chvíli bude trvat, než si na sebe hráči zvyknou. Naopak kádr Žiliny je spolu již delší dobu, tým je velmi dobře organizovaný a hráči spolu sehraní," řekl dále na tiskovce Jarolím.

Za Slavii určitě nenastoupí brankář Vorel, obránci Latka a Hubáček, záložník Ĺ vento a nejistý je i start Ĺ vece.

"I tak věřím, že budeme dobře připraveni, i když další výhodou soupeře je větší rozehranost, protože pro ni to bude již šestý mistrovský zápas," tvrdí Jarolím.

Alespoň Ĺ micer se včas vyléčil. A bude nejspíše hlavní hvězdou celého dvojutkání.

"S tím jsem počítal a musím se s tím vypořádat. Budeme se snažit, aby to dopadlo co nejlépe. Byl bych strašně rád, kdybych byl u toho, když Slavia postoupí do Ligy mistrů," uvedl Ĺ micer.

Zápas začíná ve středu 1. srpna ve 20:00, žádná z českých a slovenských televizí přímý přenos nevysílá. Z druhého poločasu odvysílá přenos ČRo 1 Radiožurnál.

Utkání řídí trojice rozhodčích ze Ĺ védska v čele s hlavním sudím Ingvarssonem.

Předpokládané sestavy:
Žilina: Kuciak - Pekarík, Pečalka, Szórád, Leitner - Breška, Devátý, Ĺ trba, Jež - Porázik, Ĺ tyvar.

Slavia: Vaniak - Krajčík, Brabec, Ĺ ourek, Aračič - Kalivoda, Tavares, Ĺ vec, Ĺ micer - Vlček, Ĺ enkeřík.

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články