Zpět na » Synot liga » Zlín chce hrát střed tabulky

Synot liga - Zlín chce hrát střed tabulky

0

Líbilo se

31.07. - Nehrát znovu o záchranu. To si přejí fotbalisté Zlína na startu nového ligového ročníku. Během léta odešelo osm hráčů, místo nich se z hostování vrátili Kroča se Zapletalem, přišel mladý útočník Foltán a čtyři junioři.

"Tichý cíl máme, ale po loňských zkušenostech s plánovaným útokem na osmé místo jej prezentujeme raději jinak. Klub je ekonomicky stabilizovaný," řekl na dnešní tiskovce ředitel zlínského fotbalového klubu Ladislav Minář.

Během herní přípravy odehráli zlínští fotbalisté osm zápasů, ve kterých ovšem dokázali zvítězit pouze dvakrát a vstřelili alarmujcíích pět branek. "Až na propadák 0:3 doma s Kroměříží jsem ale spokojen s herní kvalitou v zápasech. Starosti mi dělá produktivita. Vycházím ale z počtu vypracovaných šancí, kterých jsme měli hodně," tvrdí trenér Pavel Hoftych.

V generálce na ligu vyhrál Zlín nad Slováckem 2:0, což kouče Hoftycha potěšilo: "Tento výsledek nám psychicky pomohl a také může změnit situaci," řekl novinářům.

Hoftych chtěl do týmu příbramského špílmachra Otepku, transfer se však nepodařilo dotáhnout do zdárného konce. "Problém je, že se už nechce vrátit z Příbrami natrvalo na Moravu. Hostování se komplikovalo, uvažovat o přestupu bylo vzhledem k jeho věku bezvýznamné. Otepkův příchod ještě není stoprocentně uzavřen, ale mnoho nadějí není," uvedl ředitel Minář.

Dnes ovšem Zlín posílil o jiného hráče, když dvouletou smlouvu s opcí podepsal útočník ze Slovenska Michael Foltán, který v uplynulé sezoně hrál druhou ligu za Lučenec.

Odchody:

Činčala (Slovácko), Lukaštík (Fulnek), Červenka (Baku), Dujka (Opava), Ditrich (Vítkovice), Janíček (Nitra), Dian (NH Sokolov), Zlámal (NH Sparta).

Příchody:

Kroča (NH Siegen), Zapletal (NH Opava), Janča, Řihák, Konečník, Elšík (všichni juniorka), Penner (prodlouženo H z Budějovic), Ĺ vach (prodloužení smlouvy poté, co se mu nepovedlo najít zahraniční angažmá po vypršení té staré), Foltán (Lučenec)


Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články