Zpět na » Synot liga » Žižkovský Zapalač dostal trest za doping, nesmí hrát 18 měsíců

Žižkovský Zapalač dostal trest za doping, nesmí hrát 18 měsíců

Žižkovský Zapalač dostal trest za doping, nesmí hrát 18 měsíců © - Fotbalová asociace České republiky

0

Líbilo se

27.10. - Disciplinární komise Fotbalové asociace ČR udělila ve čtvrtek žižkovskému fotbalistovi Petru Zapalačovi trest na 18 měsíců za pozitivní dopingový nález, hráči přitom podle směrnice pro kontrolu a postih dopingu ve sportu hrozil dvouletý zákaz činnosti. Asociace o tom informovala v tiskové zprávě.

Žižkovský fotbalista měl pozitivní test na látku clenbuterol. Zapalač přiznal, že použil lék na alergii, o kterém nevěděl, že je na seznamu zakázaných.

Předseda disciplinární komise Jiří Golda k tomu uvedl: "S případem dopingu se setkáváme v naší praxi poprvé. Zakázané látky se dělí do dvou kategorií. V tomto případě jde o látku, která má být postihována přísnějším způsobem. Tam je trest stanoven na dva roky a podle příslušné směrnice je možno za určitých, přesně daných okolností sazbu zmírnit na minimálně jeden rok. Komise na jednu stranu přijala hráčovo vysvětlení, že šlo o nedbalost a neznalost, která však neomlouvá, zároveň však vzala v úvahu, že hráč léčil své potíže vesměs sám a nevyhledával odbornou lékařskou pomoc."

Disciplinární komise dále zastavila činnost na jedno soutěžní utkání nepodmíněně hráčům Davidu Pavelkovi (Slovácko) a Lukáši Bodečkovi (Viktoria Žižkov) za vyloučení po dvou žlutých kartách. Další dvě utkání vynechá David Horejš z Dynama České Budějovice, který byl na Slavii vyloučen za nakopnutí soupeře zezadu v nepřerušené hře bez možnosti hrát míč.

Kvůli čtyřem žlutým kartám nenastoupí v 12. kole Gambrinus ligy Marcel Štastný (Viktoria Žižkov), Lukáš Hejda (Příbram), Václav Ježdík (Teplice) a Ondřej Kúdela (Mladá Boleslav).

Disciplinární komise zároveň zahájila disciplinární řízení s klubem AC Sparta Praha kvůli rasistickým projevům diváků v domácím utkání se Slovanem Liberec, pozvala zástupce pořádajícího klubu, technického delegáta utkání a hráče Slovanu Liberec Theodora Gebre Selassieho.

Kam dál?

Michal Sitek / Mediafax

Související odkazy
Nejnovější články