Zpět na » Synot liga » Sparťané chtějí vyhrát ligu

Synot liga - Sparťané chtějí vyhrát ligu

0

Líbilo se

31.07. - Sedmdesát novinářů, televizní štáby všech tří celoplošných televizí. Tak vypadal dnešní tisková konference Sparty.

Jako první přišel do velkého tiskového sálu prezident klubu Jozef Chovanec následován předsedou představenstva Danielem Křetinským a trenérem Michalem Bílkem.

"Rádi bychom získali titul, cílem je účast v základní skupině Ligy mistrů. Asi bychom se však rouhali, kdybychom oznámili jako cíl získat také double, ale samozřejmě loňskou radost bychom si rádi připomněli," řekl přítomným novinářům Daniel Křetínský. "Všichni si uvědomujeme, že je těžké obhajovat pozice, ale s pomocí diváků to budeme mít jednodušší a už se na ně těšíme," doplnil jej prezident klubu Jozef Chovanec.

Zástupci klubu si nemohli vynachválit přístup fanoušků letenského klubu. "Je prodáno téměř pět tisíc permanentek, na Liberec už je mezi lidmi deset tisíc vstupenek, takže zájem bude znovu obrovský," řekl Chovanec.

Sparťanské vedení se snažilo přes léto klub posílit, přišlo mnoho nových hráčů. Trenér Michal Bílek je s týmem spokojen: "Do nové sezony půjdeme silnější. Ukázala to letní příprava i poslední zápasy." Podle něj šla hra Sparty od konce jarní ligové části ještě nahoru. "Naše hra šla nahoru, ale stále máme rezervy," tvrdí trenér a dodává: "Musíme být silnější, což bude potřeba zvlášť pro evropské poháry."

Do klubu přišlo během letního přestupového období včetně návratů z hostování čtrnáct hráčů, což je sparťanský rekord. Ovšem ne všichni se prosadili do užšího kádru a někteří z nich odejdou na hostování do jiných prvoligových klubů. Příchod Pavla Košťála, libereckého stopera, definitivně ztroskotal. "Jednání jsme ukončili," prohlásil dnes Křetínský.

Jasno má trenér Bílek už s obsazením postu brankářské jedničky. "Jedničkou bude Poštulka, o dalším složení brankářské skupiny budeme jednat."

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz/sparta.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články