Zpět na » Synot liga » O postup by mohlo hrát hodně týmů

Synot liga - O postup by mohlo hrát hodně týmů

0

Líbilo se

31.07. - Jak to tak vypadá, letošní ročník druhé ligy může být pořádně zajímavý. Na dvě postupová místa se totiž hlásí hned několik kandidátů.

Oba týmy stupující z 1. Gambrinus ligy Příbram a Slovácko už dříve avizovaly, že se chtějí co nejdříve vrátit zpět. Nejprve ale zvažovaly, zda se vůbec přihlásí, pak se ale nakonec rozhodly pro druhou ligu. Jejich kádry však doznaly značných změn, a tak budou jistě velkou neznámou. Ostatní soupeři proti nim určitě hru neotevřou. Bude to pro ně změna útočit do plných, o to budou mít složitější. Slovácko se bude moci spolehnout na své fanoušci, kteří patřili k nejlepším v první lize i když se nedařilo. Jeho kádr sice opustilo hodně dobrých hráčů, ale klub má svou akademii, která plodí skvělé talenty, což prokázalo MS 20.


O dalším kandidátovi HFK Olomouc se médii v minulé sezóně neslo, že postoupit nechce. Avšak předseda představenstva v klubu Vladimír Dostál v prohlášení pro FotbalPortal.cz rázně prohlásil, že by se klub určitě postupu nebránil. Holice mají stabilizovaný kádr a to by mohla být jejich výhoda.


Jihlava bude chtít napravit nevydařený závěr minulé sezóny, kdy tým sužovala zranění. A také vinou užšího kádru závěr sezóny její fotbalisté nezvládli. Nyní je však situace jiná. Kádr opustilo několik jeho dosavadních opor jako byli například Petr Vladyka nebo Ivo Táborský. Nejlepší kanonýr minulého ročníku druhé ligy Petr Faldyna k potěšení jihlavských fanoušků zůstal. Za ně přišli většinou méně zkušení hráči. Možná klíčové bude jak se v týmu prosadí noví Brazilci.


Dalším kandidátem je určitě Opava. Tým se Slezska měl výborné jaro, které bylo jasně nejlepší po suverénních Bohemians 1905. Opava má vyvážený tým, kde jsou talenti a zkušení hráči. Tým byl doplněn o křídelní hráče s ligovými zkušenostmi Dujku a Partyše. Slezany budou určitě tlačit tradičně výteční fanoušci, což by mohlo být rozhodující.


Určitě nemůžeme opomenout ani Hradec Králové. Tento tým v minulosti v první lize působil, jenže pak přišli finanční problémy a pád do druhé ligy. V ní se klub finančně stabilizoval a nyní je tedy čas jít ještě výše. Už v některých zápasech minulé sezóny Hradec prokázal, že může myslet na postup, navíc Východočeši se slušně posílili.


Pokud vše bude klapat, jak má a tým bude mít potřebné štěstí, na postup může pomýšlet i Sokolov. Tento loňský nováček v loňské sezóně překvapil dobrými výkony. Do této sezóny půjde ještě zkušenější a navíc se může spolehnout na své fanoušky, kteří na jeho zápasy chodí v hojném počtu. V minulé sezóně měli třetí nejvyšší návštěvnost. Sokolov tak může být černý kůň soutěže.


Vyhoupnout se však mohou i další týmy, protože druhá liga je už dlouhou dobu hodně vyrovnaná. Bude to Ăšstí nad Labem, Čáslav, Dukla Praha, Třinec nebo někdo další ?

Michal Horáček / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články