Zpět na » Synot liga » Kočí: Chceme jít zápas k zápasu a hlavně si udržet diváky

Synot liga - Kočí: Chceme jít zápas k zápasu a hlavně si udržet diváky

0

Líbilo se

26.07. - Po loňské premiérové sezoně ve druhé lize, ve které Baník Sokolov skončil na solidním šestém místě, se fanoušci těší na další.

V nadcházející sezoně už fotbalisty povede trenér Boris Kočí, který tak nahradil impulzivního Martina Pulpita, který vzal nabídku z prvoligové Olomouce. Kočí do Sokolova přišel ze Sparty, kde působil v roli trenéra B mužstva. Vyzkoušel si také jaké to je dělat asistenta u prvního týmu, což už měl za sebou i v Plzni v době druhé ligy. Bývalý trenér Rokycan se se svými novými svěřenci sešel na prvním tréninku 4. července v Lomnici. „První týden jsme trénovali v rámci areálu Baníku a také dvoufázově na hřišti v Lomnici. Zakončili jsme jej přípravným duelem s Plzní, který jsme prohráli 0:4 a příležitost dostali všichni noví hráči,“ vrátil se o měsíc zpět Kočí. „Ve druhém týdnu jsme byli na soustředění v Blšanech, kde jsme například tři dny trénovali třífázově a sehráli jsme několik přípravným utkání,“ prozradil nový kouč Baníku něco z náročnosti přípravy. Sokolov pak v Blšanech podlehl Teplicím 1:3, ale výkon už byl daleko lepší než proti Plzni. „Byl to velmi kvalitní duel, ve kterém jsme dostali tři góly ze standardních situací. Naopak my jsme měli sami několik možností,“ popsal duel Kočí. Na závěr soustředění Baníkovci poměřili síly s béčkem Českých Budějovic. „Původně jsme měli hrát s jejich A týmem, ale nakonec přijela divizní rezerva. Zápas skončil 0:0 a nám se nepovedl, zvláště v první půli. Do té druhé jsme prostřídali a bylo znát, že jsou na hřišti hráči typu Němečka, Saláka nebo Mliky. Sice jsme pak nastřelili dvě tyče, ale gól nedali,“ litoval trenér.

Všechna tři úvodní utkání přípravy trenérovi hodně ukázaly. „Odkrylo nám to možnosti hráčů a jejich schopnosti,“ vypozoroval Kočí. Třetí týden přípravy se už odehrál na hlavním hřišti sokolovského stadionu. V něm Baník hrál v Blšanech proti ligovému Mostu a rozešel se s ním smírně po výsledku 1:1. „Byl to z naší strany velmi dobrý výkon a pomalu se tvořila kostra na základní sestavu,“ prozradil hovorný kouč. V závěru třetího týdne Sokolov prohrál s Kladnem těsně 2:3, v úterý 24. července pak doma přivítá karlovarské Buldoky, což bude generálka na pohárový souboj s divizními Domažlicemi. Pak už je na programu jen liga. „Máme náročný rozjezd, jedeme na Slovácko, doma pak hostíme Marilu Příbram. Kádr není moc široký a každá ztráta by asi mrzela, takže v týdnu před prvním mistrákem už žádný přípravný zápas neplánujeme,“ dodal kouč k letním utkáním.
Během léta se v Sokolově vystřídalo několik fotbalistů na zkoušku. Ne všichni uspěli, zpět do svých klubů zamířili třeba Mašát nebo Macháček. „U Mašáta byla představa kreativního záložníka, ale tento hráč nesplnil naše očekávání stoprocentně a je zpátky v Budějovicích. Zpět do Chebu šel i útočník Macháček, který ale do přípravy nastoupil po půlroční pauze zaviněné zraněním. Výpadek byl vidět a povolán byl spíše za podzim, kdy v ČFL během třinácti zápasů dal osm gólů, což nelze nevidět. I když jel v přípravě nadoraz, chyběla mu vyhranost. Ale i nadále jej budeme sledovat,“ slibuje sokolovský trenér. Na hostování do některého klubu v ČFL zamíří i Pelán, bývalý hráč Trstěnic. „Je to nadějný kluk, na němž se ale trochu podepsalo, že hrál v Německu nižší soutěž. Půl roku teď bude ve třetí lize a v zimě půjde opět do přípravy,“ tvrdí Kočí. Naopak kdo zaujal a řekl si o místo v základní sestavě je slávistický obránce Bauer. „Jako pravý bek na sebe upozornil nejvíc. Bude mít těžký úkol nahradit Frantu Dřížďala, snad se tu mezeru podaří zaplnit,“ věří Kočí. Dobře se jevili levý obránce Bartůněk nebo pravý záložník Frohna. „Ten se umí prosadit jeden na jednoho, dá centr, zakončí a je poctivý zpátky,“ chválí kouč nového hráče Baníku.

Cíl sezony má Kočí jasný. „Jsme obezřetní a půjdeme kolo od kola. Každý zápas je jedinečný a na každý se musíme připravit. Cílem je získat co nejvíce bodů, hrát dobrý fotbal a udržet si naše skvělé diváky,“ hledí před sebe Kočí. Mezi jeho favority soutěže patří Slovácko. „Musíme respektovat i sílu Marily, černým koněm by mohla být Opava, která má silné divácké zázemí, dále pak Jihlava nebo Hradec Králové,“ myslí si trenér Baníku.

/ FK Baník Sokolov

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články