Zpět na » Synot liga » Jihlavu posílili hráči Brna, tam jde Rabušic

Synot liga - Jihlavu posílili hráči Brna, tam jde Rabušic

0

Líbilo se

27.07. - Talentovaný útočník Michael Rabušic přestupuje z Jihlavy do Brna. Klub z Vysočiny ze něj získal Pavla Mezlíka a Pavla Simra. V Jihlavě bude hrát ještě navíc Slovák Peter Ĺ edivý, který naposled působil v Olomouci.

Teprve sedmnáctiletý Rabušic odehrál za Jihlavu slušné jaro a to neuniklo pozornosti mnoha ligových klubů. Zatím má na svém kontě 14 druholigových zápasů a tři góly. Do Brna jde na přestup a Jihlava bude mít případně ještě nějaká procenta z následujícího přestupu.


Jihlavu Rabušicův odchod až tolik nemusí mrzet, protože výměnou za Rabušice získala na přestup dva ostřílené hráče - Pavla Mezlíka a Pavla Simra.


Simr již v Jihlavě působil před dvěma lety. Tehdy především jeho góly pomohly Jihlavě k postupu. Pak mu ale skončilo hostování, Jihlava sice měla enormní zájem o jeho setrvání, ale Brno si ho ponechalo. V Brně se ale nikdy moc neprosadil a výsledkem toho byly hostování v Mladé Boleslavi a Bytrci. V 1. Gambrinus lize má čtyřiadvacetiletý útočník odehráno 29 zápasů a vstřelil čtyři góly.


Mezlíkovi je také 24 let a je to také útočník, hrát ale může i v záloze. V minulé sezóně se mu nedařilo dostat se pod trenérem Mazurou do brněnského kádru, přitom před tím patřil do základní sestavy.Mezlík je na svůj věk s 72 prvoligovými starty docela zkušený, ale na útočníka vstřelil ale jen pět gólů.


Poslední příchozí do Jihlavy je Slovák Peter Ĺ edivý, kterého si v zimě vyhlédla Olomouc. Tam odehrál šest zápasů a dokázal vstřelit jednu branku. Olomoucká obrana však hodně chybovala a to odnesl právě čtyřiadvacetiletý Slovák, který si pak už nezahrál. Do Jihlavy přichází stejně jako Vepřek na půlroční hostování s možností prodloužení o další půlrok.


Ĺ edivý je tak s vysokou pravděpodobností poslední posilou Jihlavy. Tu už posílili: Pavel Mezlík a Pavel Simr z Brna, Tomáš Večeřa z Uničova, , Michal Vepřek a Peter Ĺ edivý na půlroční hostování z Olomouce a Stanislav Zedníček z Bystrce. Přesun nadějných Brazilců Alemia a Marcela stále není administrativně dořešen.


Na druhou stranu je nutno říci, že Jihlava v přestupovém období počítá také citelné ztráty, protože tým opustili: Jiří Vít, Radek Gorol, Petr Vladyka, Ivo Svoboda, Radim Dittrich, Michael Rabušic, Ondřej Ĺ ourek a Libor Baláž.


Jihlava proděla velkou obměnu kádru – zejména klíčových hráčů. Je tak těžké říci, zda bude v jejích silách pohybovat se nahoře. Každopádně všichni v Jihlavě chtějí tuto sezónu postoupit.

Michal Horáček / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články