Zpět na » Synot liga » Mladíci se vrátili do Česka

Synot liga - Mladíci se vrátili do Česka

0

Líbilo se

24.07. - Krátce po jedné hodině odpolední přistálo na letišti v Ruzyni linkové letadlo s úspěšnou výpravou reprezentace hráčů do dvaceti let. Ti získali na světovém šampionátu v Kanadě stříbrné medaile, když nestačili pouze Argentincům ve finále.

Před samotným mistrovstvím přitom v úspěch české mládežnické reprezentace věřil málokdo. O to větší oslavy vypukly po tomto historickém úspěchu. Lepší než Feni, Ĺ imůnek, Suchý, Janda, Kalouda a další nebyl v historii českého fotbalu zatím nikdo. Nikdo nezískal titul mistra světa, pouze dvě generace na seniorských šampionátech hrály finále. Jedna generace okolo Antonína Puče, druhá okolo Josefa Masopusta.

Vědom si toho byl i premiér České republiky Mirek Topolánek, který fotbalisty uvítal přímo na ploše letiště. "Vracíte se jako hrdinové. Byl jsem mezi těmi, kdo vypínali televizi v půl páté ráno," řekl Topolánek v krátkém proslovu směrem k hráčům, kterým také popřál dobré pokračování kariéry. Poté jej kapitán dvacítky Jan Ĺ imůnek spolu s útočníkem Martinem Feninem obdarovali reprezentačním dresem.


Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články