Zpět na » Synot liga » Brankář Vaclík přestupuje do nizozemského celku De Graafschap

Brankář Vaclík přestupuje do nizozemského celku De Graafschap

Brankář Vaclík přestupuje do nizozemského celku De Graafschap © fkvz.cz - Tomáš Vaclík

2

Líbilo se

09.07. - Český fotbalový brankář Tomáš Vaclík přestupuje z Viktorie Žižkov do celku nejvyšší nizozemské soutěže De Graafschap, kde v pondělí projde zdravotní prohlídkou a následně podepíše tříletou smlouvu. Informovaly o tom webové stránky obou klubů.

Dvaadvacetiletý Vaclík reprezentoval Českou republiku na červnovém mistrovství Evropy do 21 let v Dánsku a byl vyhlášen jedním ze tří nejlepších brankářů turnaje spolu se Španělem Davidem de Geou a Švýcarem Yannem Sommerem. "Tomáš je velký talent a náš tým si vybral proto, aby pravidelně hrál. Jinak o něj byl solidní zájem po celé Evropě," uvedl obchodní ředitel De Graafschapu Leen Looijen.

To potvrdil i manažer David Nehoda z agentury Nehoda Sport, která hráče zastupuje. "Během pracovního pobytu v Nizozemsku jsem jednal se třemi zájemci o Tomášovy služby a nakonec jsme se rozhodli pro tým, který, jak společně věříme, bude pro našeho brankáře nejvhodnější s ohledem na další rozvoj jeho kariéry," popsal průběh jednání.

Jednička národního mužstva do 21 let by měla do Nizozemska odcestovat v neděli. "Pokud bude vše v pořádku, mohl bych podepsat smlouvu. V nizozemském klubu cítím velkou podporu od trenéra brankářů a vidím šanci, že bych mohl pravidelně chytat,"dodal Vaclík, o něhož stála také pražská Slavia, hráč se ale nakonec rozhodl dát přednost zahraničnímu angažmá.

V české nejvyšší soutěži přitom zatím neodchytal ani jeden zápas. Loňskou sezónu strávil Vaclík ve Viktorii Žižkov, se kterou vybojoval postup do Gambrinus ligy. Předtím chytal za druholigové Vítkovice. Letos byl také poprvé povolán do reprezentačního A-mužstva ke kvalifikačnímu dvojutkání mistrovství Evropy 2012 se Španělskem a Lichtenštejnskem. Do zápasů ale nezasáhl. V mládežnických reprezentačních kategoriích si připsal na konto celkem 32 startů.

Vedle Vaclíka opouští Viktorii Žižkov také stoper Michal Kropík, který by mohl zamířit na Ukrajinu.

Kam dál?

/ Mediafax

Související odkazy
Nejnovější články