Zpět na » Synot liga » Žižkov má dle Grigy kvalitně zdvojené posty

Synot liga - Žižkov má dle Grigy kvalitně zdvojené posty

0

Líbilo se

24.07. - Podle nového trenéra FK Viktorie Žižkov Stanislava Grigy, jenž v české lize trénéoval dříve také týmy Slovanu Liberce a Sparty Praha, má prvoligový nováček Žižkov všechny herní posty zdvojené.

S týmem máte za sebou skoro měsíční spolupráci, jak jste spokojen s přístupem a hráčů před vstupem do nové sezóny?
Pokud jde o přístup, tak zde není žádný problém. Hráči jsou profesionálové a vědí, že první liga je o něčem jiném. Postup si mužstvo vybojovalo a ví do čeho jde. Jinak během přípravy se objevily nějaké herní výpadky jako například v zápasech proti Hradci Králové nebo nyní na Slovensku proti Nitře z třetí ligy. To však k přípravným utkáním patří. Mužstvo do nich jde z plného zatížení a může se to stát.

Byl jste s spokojen s prostředím v Senci a jaké poznatky vám přípravné zápasy přinesly?

Prostředí bylo kvalitní stejně tak i terény na kterých se hrálo. Ostatně klub se do této lokality vrátil po loňských zkušenostech. Navíc se hrálo na čtyřech největších stadionech na Slovensku a také na Admiře ve Vídni a to je pro hráče také dobré. I tímto si zvykali na to co je čeká. Podobné to bylo se soupeři i když nás hlavně v obraně ne vždy úplně prověřili. Síla a kompaktnost mužstva ukáže až soutěž samotná, to přijde v ostrých zápasech. Jinak nám dalo soustředění odpovědi na místa v sestavě.

Je už současný kádr podle vašich představ nebo ještě čekáte nějaké doplnění?
Během doby co jsem u mužstva jsme toho odtrénovali a odehráli hodně a myslím si, že nyní další doplnění není na místě. Navíc už by ani nebylo vhodné do kádru zasahovat. Možná bychom uvítali příchod jednoho kvalitního obránce, ale to ukáže až samotný vstup do soutěže. V současné době máme všechny herní posty zdvojené a uvidíme. Stavím na tom, že hlavně obrana musí být ve stabilním složení a v ostatních řadách před ní se dá s hráči více točit.

Kádr byl doplněn o dva zahraniční hráče, Tigu a Moughfireho. Jak zapadli do kádru?
Oba vypadají dobře, ale musí se adptovat na naší ligu. Francouz Moughfire je ofenzivní záložník, dříve působil na Slovensku (Senec) a umí anglicky. Brazilec Tinga má zkušenosti z Polska (Ĺ tětín) a zde komunikaci řešíme pomocí tlumočnice. Portugalština není v kabině Viktorky zrovna obvyklým jevem. Musí na komunikaci zapracovat, ale jinak jsou oba pro tým příjemným zpestřením a mužstvo je bere. U Tingy jde navíc perspektivu do budoucna. Je to hráč, který by mohl v kariéře dojít daleko.

Podobně byli na soustředění i někteří mladší hráči z hostování nebo z rezervy.

Také u nich je to o práci v následujícím období. Novák, Petržílka a Votava budou trénovat s rezervou a do užšího kádru se zatím nedostali. Stejně tomu je i v případě Blahy. Kádr áčka bude mít zatím 21 jmen a uvidíme co přinese vstup do soutěže.

Vy jste viděl tým už v několika posledních zápasech minulé sezony. Kam se kvalitou od té doby posunul?
Tak to je věc na kterou se dá těžko odpovědět. Srovnat nasazení a tempo první a druhé ligy nelze. Nyní se jednalo pouze o přípravné zápasy a nové sezóně přijde i nový náboj, začne se od nuly. Navíc já taková srovnání opravdu nerad dělám.

Jaký bude program mužstva ve zbývajících dnech před ligou.

Nyní už směřujeme mužstvo a jeho přípravu do herního období. Čeká nás tedy pouze generálka v neděli od 17:00 v Jablonci.

Lukáš Vojtěch / fkvz.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články