Zpět na » Synot liga » Ve druhém kole bylo k vidění osm červených

Synot liga - Ve druhém kole bylo k vidění osm červených

0

Líbilo se

13.08. - První kolo se bez červené karty obešlo, za v tom druhém jich rozhodčí udělili rekordní počet. V osmi zápase jich bylo k vidění hned osm, což dává průměr jedna červená na zápas.

Nejvíce jich bylo k vidění v Ostravě. Nejprve sudí vyloučil po druhé žluté Toleskiho a po té za vzájemnou strkanici Svěrkoše a Ĺ kodu. Most hrál skutečně hodně tvrdě a mohl být rád, že dohrával v devíti, protože na hřišti byly i další zákroky na vyloučení, jako příklad lze uvést podražení po Svěrkošově penaltě. Svěrkoš šel do branky pro míč, ale Procházka ho nesmyslně podrazil, za to vyfasoval jen žlutou kartu. To možná stálo hlavního sudího Adama lepší hodnocení. Za svůj výkon ve vypjatém zápase dostal pětku. Trochu úsměvné je, že Most podává protest.


Dvě červené byly ještě k vidění ve Zlíně, kam přijely České Budějovice. Hlavní rozhodčí Radek Matějek rozdal po jedné na každé straně. Bez vyloučení se obešly jen tři zápasy.


Ve druhém kole se kopaly dvě penalty a obě byly podle televizních záznamů nařízeny správně. Hodně tištěných médií volalo po penaltě v zápase Plzeň – Sparta. Sparta totiž měla podle nich kopat penaltu v poslední minutě za faul na Kuliče. Jak se ale později ukázalo, Kulič byl sice faulován, ale před pokutovým územím. Navíc je znám jako hráč, který pádu hodně přidá. Sudí Kocián faul neodpískal vůbec.


Podobně jako Kulič dopadl v prvním kole Ĺ vancara. I na něho byl jasný faul, tentokrát ale v pokutovém území. Sudí Makovička však nechal pokračovat ve hře. Možná, že kdyby na místě Ĺ vancary nebo Kuliče spadl někdo jiný, penalta by se kopala. Rozhodčí jsou na vyhlášené „herce“ upozorňováni a je jen dobře, že takovýto hráči nebyli u sudích v 1. a 2. kole upřednostňováni.


Svou druhou osmičku dostal Oldřich Racek a je tak průběžně nejlépe hodnoceným rozhodčím. S přehledem zvládl i pondělní dohrávku v Liberci. Vrásky mu přidělal v poslední minutě Jan Nezmar, který upadl po souboji s gólmanem. Penalta se však správně nepískala. O pár chvil později přišel centr ze strany a volání libereckého stadionu po druhé penaltě. Jeden z hráčů Bohemians měl zahrát rukou, ale to by byla hodně přísná penalta.

Hodnocení rozhodčích 2. kolo:
Racek - 8 - Bohemians 1905 – Liberec
Franěk - 6 - Teplice – Jablonec
Adam - 5 - Ostrava – Most
Matějek - 6 - Zlín – České Budějovice
Příhoda - 7 - Žižkov – Brno
Kocián - 6 - Plzeň – Sparta
Kovařík - 7 - Slavia – Kladno
Jílek - 8 - Olomouc – Mladá Boleslav

Delegátská stupnice známek: 10 - excelentní, výjimečný výkon, 9 - výborný, 8 - velmi dobrý, 7 - dobrý, 6 - průměrný, 5 - uspokojivý, 4 - neuspokojivý, 3 - špatný, 2 - velmi špatný, 1 - mimořádně špatný

Michal Horáček / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články