Zpět na » Synot liga » Bílek se vrátil z pozorování Gunners

Synot liga - Bílek se vrátil z pozorování Gunners

0

Líbilo se

13.08. - Sparťanský trenér Michal Bílek měl o uplynulém víkendu napilno. V sobotu ligový zápas v Plzni, v neděli již seděl na Emirates Stadium, kde sledoval od jedné hodiny zápas příštího soupeře Sparty v předkole LM, londýnský Arsenal.

„V šest jsme byli na Ruzyni a vydali jsme se do Londýna na zápas Arsenalu s Fulhamem," popsal Bílek start do nedělního dne na klubovém webu. „Moc jsem toho nenaspal, ještě jsem přemýšlel o našem utkání, ale jsem zvyklý takhle brzo vstávat."

Lidé z vedení "Gunners", kteří s letenským týmem udržují dlouhodobě přátelské vztahy, zajistili Bílkovi vstupenku na zápas s Fulhamem a on tak mohl sledovat generálku Arsenalu na vzájemný souboj o postup do základní skupiny Champions league.

Co si s sebou Bílek přivezl do Prahy za poznatky? Tak předně: brankář Lehmann stále dokáže vyrobit obrovskou minelu. V zápase s Fulhamem dostal malou domů, ovšem místo odkopu přihrál protihráči Healymu před odkrytou bránu a pro toho nebyl velký problém otevřít skóre zápasu.

Druhým poznatkem je, že nejdůležitějším hráčem Střelců byl v zápase s Fulhamem Tomáš Rosický, letenský odchovanec. Ten hrál 72 minut a byl nejaktivnějším střelcem týmu, ovšem skórovat se mu nepodařilo.

Arsenal nakonec vyrovnal a posléze i otočil zápas až v době, kdy byl Rosický již na lavičce. Ĺ est minut před vypršením řádné hrací doby skóroval z nařízeného pokutového kopu za faul na Tourého Nizozemec Van Persie, o pět minut později prostřelil vše před sebou Bělorus Hleb a dokončil dokonalé otočení zápasu. Arsenal tak vyhrál nad Fulhamem v jednom z mnoha londýnských derby 2:1.

„Arsenal má velmi kvalitní mužstvo, ukázali to i tentokrát, i když se na vítězství hodně natrápili. Ĺ ancí měli ale hodně, jen sám Rosický mohl dát čtyři góly. Jen jsme se utvrdili v poznatku, že Tomáš nesmí dostat uprostřed prostor. Pak nabere rychlost a je velmi nebezpečný. Celý střed sestavy Arsenalu je velmi silný, tak hrozí největší nebezpečí," zapsal si poznámky Bílek. „Hráli v rozestavení 4-4-2, občas 4-5-1. Typicky hrotovým hráčem byl jen van Persie a doplňoval ho Hleb, který hrál trochu staženého útočníka a často se zapojoval do kombinace."

"Nemyslím si, že by Arsenal měl v brankáři slabinu, naopak. Lehmann je vynikající gólman a taková chyba se občas stane. Jinak souhra brankáře a obrany fungovala dobře," myslí si Bílek o výkonech brankáře Lehmann, který dokáže podat v jednom zápase fantastický výkon a v dalším vyrobit nesmyslnou hrubku. Nejvíce Bílka však zaujala útočná síla Kladivářů: „Nejvíce se mi líbili Fabrégas, Hleb, van Persie a Rosický. To je síla, kterou musíme eliminovat. Vše hrají v obrovské rychlosti a my nesmíme dovolit, aby měli prostor pro tuto hru. Musíme k nim okamžitě přistupovat."

Bílek se ještě koukne na DVD. „Máme jejich zápasy z minulé sezony i z turnaje, který hráli nedávno v Amsterdamu."

Ve středu před zraky televizních diváků nalepených na televizní obrazovku se zapnutým kanálem ČT4 a pro diváky na stadionu chystá Bílek smělý cíl: „Chceme vyhrát, nejde nám o to uhrát jen přijatelný výsledek, ale chceme vyhrát, abychom mohli stále myslet na postup. Musíme se poprat o Ligu mistrů a vyprodaný stadion nám k tomu může pomoci."

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz/sparta.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Nejnovější články