Zpět na » Synot liga » Vzkaz libereckých fans Abrahámovi

Synot liga - Vzkaz libereckých fans Abrahámovi

0

Líbilo se

12.08. - Do redakce FotbalPortalu.cz dorazil mail od zástupce libereckých ultras fanoušků, kterým se nelíbí vyjádření Martina Abraháma po zápase Slovanu se Spartou. Vydáváme celé jejich prohlášení tak, jak nám bylo doručeno.

Po zápase na pražské Letné nás hráč Sparty Martin Abraham označil za primitivy a my se ptáme proč. Prý jsme na něho během zápasu měli dělat nevhodná gesta, vůbec jsme ho tím nepřekvapili, ale přesto se nám prý podařilo znechutit mu premiéru v rudém dresu. Tak to vidí on a jak to ve skutečnosti bylo?

Naše hlavní akce na adresu pana Abrahama proběhla ještě při rozcvičce: Roztáhli jsme transparent s textem „PLNOU HUBU KECŮ MĚL, TEĎ NA HRDOST ZAPOMNĚL!“ Uznáváme, že šlo o tvrdou reakci, která mu však měla připomenout jeho dřívější výroky na adresu pražského klubu, kterými se před námi při osobních setkáních v době jeho působení ve Slovanu rád prezentoval. Nakolik to byla nebo nebyla primitivní reakce, je na zvážení každého z vás.

Jen pro pořádek: Nezazlíváme mu přestup ze Slovanu, mnoho z nás bylo dokonce na jeho straně v době, kdy kvůli sporům s tehdejším sportovním ředitelem z našeho klubu odcházel a byli jsme mu vděční za to, že Slovanu jako součást týmu (přestože nemalou část sezony promarodil) dopomohl k mistrovskému titulu. Vztahy, které by bylo možné označit za nadstandardní, s ním mnozí z nás udržovali i nadále, ačkoliv tehdy odcházel do klubu, o kterém předtím (snad v žertu?) prohlásil, že se jej měl pokusit uplatit. Ve chvíli, kdy se mu s nabídkou ozvala pražská Sparta, však najednou veškeré jeho hrdé názory vzaly za své a už z něj byl pomalu sparťan tělem i duší... A přesně to jsme mu naším transparentem nemohli nepřipomenout. Jestliže nemá fotbalové schopnosti na to, aby získal lukrativní smlouvu v kvalitním zahraničním klubu, naprosto chápeme, že nabídkou Sparty jako (téměř) každý jiný nepohrdne. S tím ale měl sám počítat už tehdy, kdy se nám svými výroky zřejmě snažil zalíbit. Tak totiž jeho tehdejší slova dnes vyznívají. My jsme ho tehdy měli za upřímného a rovného člověka.

Sparťan Abraham také poukazoval na fakt, že ho naše reakce nepřekvapila, protože to prý nebylo poprvé. Při nedávném zápase v Boleslavi nepadla z našeho sektoru ani jedna urážka na jeho adresu, ačkoliv jeho chování na hřišti, jak už u něj bývá zvykem, chvílemi příliš sportovní nebylo. Při předchozím zápase v Liberci sice byl Abraham v momentě, kdy se snažil zdržovat a při střídání pomalu odcházel ze hřiště (poté, co nám vstřelil gól rukou) vypískán. Ale ne kotlem nebo několika jedinci, ale téměř celým stadionem. V tu chvíli snad čekal nějaký bouřlivý aplaus?

Během zápasu na Spartě se z našeho sektoru na Abrahamovu adresu ozýval především pískot a několikrát i pokřik „Z Liberce se stěhuješ“, který měl bez nějakých vulgarit vyjádřit to, že většina fanoušků Slovanu už mu dávno u nohou neleží, jak by si snad myslel. Nějaké hromadné vulgární posunky nebo gesta vůči tomuto fotbalovému světoběžníkovi v libereckém sektoru rozhodně k vidění nebyla. Naopak. Při závěrečné sparťanské děkovačce jsme pak zopakovali to, co už při zápase, což tento fotbalový profesionál zjevně neunesl, přiběhl pod náš sektor a začal směrem k nám ukazovat řadu ubohých gest, mezi nimiž podle mnoha svědků nechyběl ani vztyčený prostředníček a bohužel vyprovokoval i řadu z nás k obdobnému chování. Jak nás může někdo takový označovat za primitivy? Byl primitivnější náš transparent nebo jeho reakce?

V současnosti sbíráme materiály s důkazy o jeho hrubém nesportovním chování, jehož se vůči nám dopustil ještě na hrací ploše a zvažujeme podání podnětu Disciplinární komisi ČMFS, před níž by se měl ze svého nepříčetného jednání zodpovídat. Náš postoj není názorem několika nedovzdělaných primitivů, za něž nás pan Abraham označil.

Za aktivní fanoušky Slovanu
Supras Unisono

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články