Zpět na » Synot liga » Lukešovi dvoustý start pořádně zhořkl

Lukešovi dvoustý start pořádně zhořkl

0

Líbilo se

12.08. - Kapitán Baníku Ostrava Martin Lukeš určitě nepředpokládal, že ve svém dvoustém utkání odehraje necelých třiadvacet minut. Ostravský tvůrce hry má nejspíš přetržený čéškový sval v koleni a bude tak minimálně půl roku bez fotbalu.

Pro Baník byla 22. minuta nepříjemná. Nejprve po protiútoku Mostu inkasoval a ihned po rozehrání zajel Toleski velmi nešetrně do ostravského kapitána a bylo zle.

Makedonský útočník sice okamžitě viděl žlutou kartu, ale Lukeš se dlouho nezvedal a nakonec musel být odnesen na nosítkách. A poté se dozvěděl nepříjemnou diagnózu. Jeho čéškový sval je nejspíš přetržen a Lukeš bude mít co dělat, aby si zahrál i na jaře.

Martin Lukeš měl se zraněním problémy i v minulých letech. Podobně jako dalšímu ostravskému špílmachrovi Radku Slončíkovi mu časté zranění přibrzdilo jeho fotbalový růst. V poslední době byl však Lukeš konečně zdravý a postupně se vypracoval v oporu ostravského Baníku.

Mostecký trenér Žák se sice po utkání cítil ukřivděný a stěžoval si na výkon sudího Adama, ale v 60. minutě Bazaly opět sledovaly, zda bude moct pokračovat ve hře jejich další opora - Václav Svěrkoš. Ten po proměněné penaltě běžel pro míč, mostecký Procházka mu úmyslně podrazil nohy a Svěrkoš dopadl kolenem na brankovou konstrukci. Poté asi pět minut ležel a musel být ošetřován. Hráč Mostu viděl pouze žlutou kartu. Naštěstí Svěrkošovo zranění nebylo vážné.

Zranění Martina Lukeše je pro Baník velká ztráta a teď bude na kouči Večeřovi, jakým způsobem pozmění styl hry. Na tvorbě hry by se mělo podílet více hráčů. Do kombinace jsou dobří Metelka, Marek či Rajtoral.

Až následující zápasy ukážou, zda se Baníku podaří nějakým způsobem nahradit Lukeše. Hned v dalším kole hostí Baník Slovan Liberec.

/ FotbalPortal.cz

Nejnovější články