Zpět na » Synot liga » 1. kolo v číslech

1. kolo v číslech

0

Líbilo se

09.08. - Na Slovácku ukázali, že zřejmě nedělají rozdíl mezi 1. a 2. ligou. Na úvodní duel se Sokolovem přišlo přes 4000 diváků, což je jasně nejvyšší návštěva v prvním kole a určitě by se neztratila ani v první lize.

Naopak nejnižší návštěva byla již tradičně k vidění v Ăšstí nad Labem, tam přišlo na zápas s Třincem necelých 800 diváků, jen zhruba o stovku více si našlo cestu do Vítkovic. U ostatních zápasů se návštěvy přehouply přes tisícovku. To vše dalo dohromady průměrnou návštěvu necelých 1800 diváků na zápas.


Narozdíl od první ligy bylo v té druhé k vidění hodně branek. Hráči mířili do černého celkem 25x, což dává slušný průměr 3,1 gólu na zápas. Nejvíce gólů bylo viděli diváci v Hlučíně. Tam se k radosti domácích fanoušků trefili hlučínští 4x a zaslouženě zvítězili. Potěšující je, že k vidění nebyl ani jeden bezbrankový výsledek.


Hned tři střelci se v 1. kole trefili 2x. Byl to mimo jiné jihlavský Petr Faldyna, který tak pro Vysočinu zachránil alespoň bod, a rázně tak nakročil k obhájení nejlepšího střelce druhé ligy. Dvě branky ještě vsítili hráči Hlučína Miroslav Toth a Marcel Melecký, kteří tak vstřelili všechny branky domácích v zápase s Třincem.

K vidění byly vidět ale hned dvě červené karty. Tu první dostal gólman Bohemians Praha Václav Winter. Den po té se pak červenalo před vítkovickým Michalem Schonem. A právě v zápase Vítkovice - Čáslav bylo k vidění nejvíce žlutých karet. Hlavní rozhodčí Petr Mikel musel sahat do kapsičky pro žlutou kartu celkem 8x. Naopak nejméně žlutých karet vytáhla Dagmar Damková. V zápase Ăšstí nad Labem - Třinec byl napomínán pouze Lukáš Dvořák. Celkem rozhodčí vytáhli 31 žlutých karet, což dává 3,875 žlutých karet na zápas.

Michal Horáček / FotbalPortal.cz

Nejnovější články