Zpět na » Synot liga » Bílek byl s výkonem mužstva spokojen

Synot liga - Bílek byl s výkonem mužstva spokojen

0

Líbilo se

07.08. - Na tiskové konferenci po zápase Sparty s Libercem neskrýval trenér domácích, Michal Bílek, radost. Měl k tomu ostatně dobrý důvod, Sparta v prvním utkání letošní sezóny Gambrinus ligy porazila severočeský Liberec, který na Letné prakticky nic nepředvedl a mohl být rád, že si z AXA Arény neodvezl větší brankový příděl.

Bílek si pochvaloval, že Sparta ovládla až na úvod zápasu celý pondělní duel a vstřelila také jedinou branku zápasu. Méně nadšený pak byl z neproměněných gólových šancí, kterých měli letenští na kopačkách hned několik. „Myslím si, že Liberec vstoupil do utkání dobře, v úvodu dobře kombinoval, my jsme se postupem času dostávali do tempa a myslím si, že od té 10. minuty až do konce zápasu to byl z naší strany velmi dobrý výkon. Vstřelili jsme branku, ale pak jsme další šance neproměnili, což je jediným mínusem v dnešním zápase. Měli jsme ho rozhodnout druhou brankou. Soupeře jsme prakticky do ničeho nepustili, dobře jsme bránili. Na úvod jsme samozřejmě spokojeni,“ řekl k zápasu kouč Sparty.

To trenér libereckých hráčů spokojen být nemohl. Jeho svěřenci byli směrem dopředu takřka neškodní a prakticky si nevytvořili opravdu vyloženou brankovou příležitost. Slovan propadal i ve středu pole a ani obrana se nemohla chlubit stoprocentním výkonem. „My jsme samozřejmě chtěli v utkání bodově uspět, chtěli jsme vycházet ze zabezpečené obrany, podnikat rychlé protiútoky. Dá se říci, že se nám to vedlo jen z kraje utkání, pak jsme se dostali pod tlak, neudrželi jsme balón a tím pádem mohla Sparta do protiútoků. Poté přišla chyba uprostřed hřiště a následovala branka Sparty. Ve druhé půli jsme změnili rozestavení a způsob hry, dostávali jsme se více k balónu, ale Sparta nadále hrozila z protiútoků a byla aktivnější v zakončování, a to podle mého názoru rozhodlo celé utkání,“ řekl po utkání trenér Severočechů Zach. Liberečtí nakonec mohli být rádi, že konečné skóre nebylo vyšší a snad všem divákům na stadionu a také u televizních obrazovek muselo vrtat hlavou, proč je herní rozdíl mezi domácími a hosty tak patrný. „Je potřeba říci, že nám chyběli někteří hráči, zejména ti ofenzivní, a tím trpěla naše hra. Takováto situace nahrává mužstvům jako je Sparta, která se dostávala do rychlých brejků. Určitě jsme ale měli štěstí, že jsme neinkasovali víckrát,“ řekl k rozdílu mezi Slovanem a Spartou nový liberecký trenér.

V základní sestavě Sparty si odbylo ostrou premiéru několik nových tváří, Poštulka, Kladrubský, Ĺ imůnek či Abraham. Trenér Bílek jejich výkony ohodnotil takto: „Poštulka je spolehlivý a zkušený brankář, podal velmi dobrý výkon, což se čekalo. Dalším hráčem je Kladrubský, ten už v přípravě ukázal, že je pro Spartu dobrou posilou, to samé prakticky platí o Ĺ imůnkovi, který si počínal v obraně velice dobře, s Kadlecem všechny složité situace vyřešili. Poslední je Abraham, který hrál velmi zkušeně, ukázal, že má tah na bránu a vlastně se i podílel na naší brance.“ Stejná situace panovala také v druhém táboře, kde se do dresu Liberce poprvé v soutěžním utkání oblékli velezkušení Petrouš a Bejbl. „Co se týče Adama Petrouše, tak ten nastoupil po dlouhé herní pauze, v Turecku nehrál a poté měl zdravotní problémy, i přesto si ale myslím, že zápas zvládl slušně. Dalším hráčem je Bejbl, tomu se herně dařilo až ve druhé půli, když se posunul na post stopera, a svým výkonem určitě nezklamal,“ zhodnotil Zach. Samotní hráči hodnotili návrat do české nejvyšší soutěže negativně. „Nejsem spokojen, prohráli jsme,“ reagoval Bejbl. V podobném duchu se nesla také odpověď Petrouše: „Rozhodně nejsem spokojen. Měli jsme i šance, ale nedokázali jsme je využít a naopak jsme inkasovali. Doufám, že příští kolo bude úspěšnější.“

Jak už bylo řečeno, v dresu letenských se do stoperské dvojice s Kadlecem postavil vicemistr světa do dvaceti let, Jan Ĺ imůnek, a počínal si velmi dobře. Situaci měl navíc ztíženou, jelikož po návratu z mistrovství světa v Kanadě mu klub nedopřál žádný velký odpočinek. Několik dní po příletu do Prahy se v AXA Aréně postavil do obrany proti německému Rostocku, kde podal vynikající výkon, na ten navázal i dnes. „V utkání s Hansou Rostock podal výborný výkon a prakticky i dnes předvedl, že má velkou perspektivu,“ řekl na adresu mladíka Bílek. Přesto ale kouč Sparty mladému obránci odpočinek nedopřeje. „Kdyby tam prostor na odpočinek byl, tak se o tom dá uvažovat, ale čeká nás další utkání v lize a potom Arsenal, takže o tom neuvažuji,“ dodal Bílek.

Utkání na liberecký straně nedohrál kapitán Tomáš Janů, jenž odstoupil v poločasové přestávce. „Tomáš střídal ze zdravotních důvodů, měl nějaké problémy s patou,“ vyvrátil spekulace o špatném výkonu obránce Slovanu trenér Zach.

/ FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články