Zpět na » Synot liga » První kolo přineslo hodně sporných situací

Synot liga - První kolo přineslo hodně sporných situací

0

Líbilo se

06.08. - Hned v prvním ligovém kole museli rozhodčí řešit několik ošemetných situací. Bohužel jejich rozhodnutí však nebyla vždy správná.

Po prvním kole se pod drobnohled dostanou určitě asistenti. Ĺ patně posouzené ofsajdové pozice byly k vidění v obou televizních zápasech. Nejprve v tom nedělním v prvním poločase několikrát nesprávně zastavil Mladou Boleslav praporek Ivana Pokorného, ve druhém poločase vše vyvrcholilo v osmé minutě nastavení, kdy pro změnu druhý asistent Libor Novák signalizoval nesprávně ofsajd. Jan Rajnoch byl sice v ofsajdové pozici, ale míč se k němu dostal od hráče soupeře, a tak být v ofsajdu v žádném nemohl.

To nepostřehl ani hlavní sudí, a tak branka nebyla pro ofsajd uznána. Oba asistenti byli za své výkony „odměněni“ nízkými známkami, Novák dostal dvojku na pětibodové stupnici dvojku a Pokorný trojku, obvyklá známka je přitom čtyřka a výše.


Z ofsajdu padl i gól Baníku v zápase na Bohemians. Míč se dostal ke Svěrkošovi po odrazu Magery. Svěrkoš i podle svého tvrzení v ofsajdu stál, to ale uniklo asistentovi Jiřímu Jiříkovi a i on dostal dvojku.


Třetí sporná ofsajdová situace se odehrála v Brně. Domácí útočník René Wagner vstřelil gól, který by znamenal pro Brno vítězství. Gól ale nakonec nebyl uznán pro ofsajd. Nutno však říci, že brněnský útočník podle televizních záznamů skutečně v ofsajdu stál.


Z hlavních sudích byli nejlépe hodnoceni Racek, Franěk a Matějek. Všichni dostali „velmi dobrou“ osmičku. Naopak nejhůře dopadli Jílek a Makovička. A právě Milan Makovička řídil výše zmíněný duel Mladá Boleslav – Žižkov. V utkání nastavil sedm minut a nutno říci, že po právu. Ofsajdová situace, která rozhodla o výsledku zápasu se odehrála už v osmé minutě nastavení, Makovička tedy nemusel vůbec přímý volný kop připustit a nepřidělal by tak sobě i svému asistentovi problémy.


Známka šest od delegáta Václava Chytila je však poměrně vysoká. V první půli měl podle televizních záznamů asi nařídit pokutový kop za sražení Ĺ vancary, místo toho však následovala žlutá karta. Ve druhé půli se situace opakovala s tím rozdílem, že „herecky“ známý Ĺ vancara pád evidentně nafilmoval. Penalta se správně nekopala, ale Ĺ vancara další kartu nedostal. Brněnský útočník poté mohl ještě klidně dostat žlutou kartu za hru rukou.

Tedy sečteno a podtrženo, hrubá chyba se každopádně hlavnímu sudímu vloudila. Buď měla být nařízena penalta nebo měl Ĺ vancara dostat ve druhém poločase druhou žlutou a následně červenou kartu. Ani jedno se však nestalo. Za hrubou chybu jde automaticky výkon rozhodčího maximálně na známku pět.


Hodnocení rozhodčích 1. kolo:
Příhoda – 7 – Liberec – Sparta
Racek – 8 – Most – Plzeň
Franěk – 8 – Brno – Zlín
Matějek – 8 – Kladno – Teplice
Kocián – 7 – Jablonec – Slavia
Kovařík – 7 – České Budějovice – Olomouc
Jílek – 6 – Bohemians 1905 – Ostrava
Makovička – 6 – Mladá Boleslav – Žižkov

Delegátská stupnice známek: 10 - excelentní, výjimečný výkon, 9 - výborný, 8 - velmi dobrý, 7 - dobrý, 6 - průměrný, 5 - uspokojivý, 4 - neuspokojivý, 3 - špatný, 2 - velmi špatný, 1 - mimořádně špatný

Michal Horáček / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články