Zpět na » Synot liga » Slavia-Žilina přeci jen na ČT4? Nikoliv...

Slavia-Žilina přeci jen na ČT4? Nikoliv...

0

Líbilo se

06.08. - AKTUALIZOVĂ�NO! Jak se pár hodin zdálo, že by přeci jen byl zápas mezi Slavií a Žilinou odvysílán na České televizi, o to horší je probuzení se do reality. Zápas vysílán nebude.

"V pondělí vydáme prohlášení," řekl v neděli Blesku manažer komunikace sešívaných Ondřej Zlámal.

Na dnešním setkání s novináři pak slávistický ředitel Petr Doležal ukázal novinářům návrh smlouvy. Návrh, který předložila Česká televize Slavii a ta jej odmítla. "Ten návrh smlouvy vám vyrazí dech. Například za případné semifinále Poháru UEFA je tam jen čtyři sta tisíc korun!"

Za odvysílání druhého předkola by Slavia inkasovala tisícovku. Tedy částku, kterou zhruba získá prodejem jedné až tří vstupenek na zápas. Vstupenky totiž stojí 300 až 850 korun.

Výrobní cena přenosu je sice odhadována na dvěstě tisíc korun a platí ji Česká televize, je také pravdou, že by v případě přenosu byli sponzoři radši neboť by reklamy uvidělo více diváků, ovšem na druhou stranu se dá stanovisko Slavie pochopit.

"Smlouva od roku 2000 byla 1.7.2007 prodloužena o další dva roky. Jsou v ní taxativně stanoveny ceny za vysílací práva, které obě strany podpisem akceptovaly. Česká televize je i přes rozhodnutí SK Slavia Praha připravena přímý přenos zmíněného utkání vyrobit a odvysílat," uzavřel Krafl.

Lepší a čestnější než návrh zaplacení tisícovky by byl přenos zadarmo. Toto není ze strany České televize šťastné řešení. A doplatí na to pouze diváci, kteří se nedostanou na stadion. A i sponzoři Slavie.

AKTUALIZOVĂ�NO: Tiskový mluvčí ČT Martin Krafl částku nabízenou Slavii nemůže potvrdit ani vyvrátit a nemůže sdělit ani to, na kolik byli ochotni jít. Přesnou cenu nemůže říct kvůli tomu, že to smlouva přímo zakazuje. Ovšem stanovisko Slavie je prý hodně nestandartní.

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Nejnovější články