Zpět na » Synot liga » Sparťanští fanoušci opět zlobili, vedení je připraveno zasáhnout

Sparťanští fanoušci opět zlobili, vedení je připraveno zasáhnout

Sparťanští fanoušci opět zlobili, vedení je připraveno zasáhnout © - Fanoušci Sparty

0

Líbilo se

06.11. - Zatímco sparťanští fotbalisté se herně i výsledkově zvedají, jejich fanoušci jim a vedení přidělávají starosti. V noci na sobotu někteří jedinci vnikli na plochu stadionu a nadělali tam pohromu.

Výtržnící vtrhli na plochu stadionu, kde posprejovali sedačky na střídačkách. Do středového kruhu pak položili transparent "Poslední varování". Škodu klub odhaduje na dvacet tisíc korun. Vedení Sparty tak opět musí bojovat proti svým fanouškům.

Příznivci Sparty jsou známí svou netrpělivostí. Pokud to týmu nejde, ozývá se velmi brzo z letenských tribun pískot. Někteří jednotlivci však dávají svou zlobu najevo nepřiměřeně. Velmi známý je případ, kdy v roce 2002 zastavili autobus s hráči a začali po něm házet vajíčky a jogurty. Škoda byla vyčíslena na sto tisíc korun.

Proti těmto tzv. fanouškům chce vedení i hráči Sparty zasáhnout. Fotbalisté se po výhře v Mostě s fanoušky pozdravili jen zdálky. Vedení pak na dnešek nachystalo mimořádnou schůzi, na které o této problematice hovořilo.

Klub se rozhodl podniknout kampaň s názvem "Sparta fandí slušně". A čeho se hlavně týká? Pokud se konkrétní fanoušek dopustí nepřípustného jednání, může mu být zakázán vstup na stadion. Na pachatele bude podáno trestní oznámení. Zajímavostí je, že do kotle fanoušků bude zakázán vstup osobám mladším patnácti let! Dále se AC Sparta Praha fotbal aktivně zapojí do novelizace trestního zákona.

Jednání Sparty se účastnili také prezident klubu Jozef Chovanec, trenér Michal Bílek a obránce Zdeněk Pospěch. Chovanec si přeje, aby fanoušci Sparty byli nejlepší v republice. Bílek se nechal slyšet, že společným cílem hráčů, fanoušků i vedení je úspěch Sparty a podle toho by se měli příznivci chovat. Pospěch fanouškům vzkázal: "Fanděte slušně!"

Je sympatické, že se vedení Sparty snaží o co nejlepší atmosféru na stadioně. Bohužel však právě Sparta má největší problémy s jednotlivci, kteří se chovají nevhodně a vyvolávají rasistická a hanobící hesla. Boj s tímto problémem je nekonečný. Otázkou zůstává, na kolik se vedení Sparty podaří problém minimalizovat.

Kam dál?

Michal Sitek / FotbalPortal.cz, sparta.cz

Nejnovější články