Zpět na » Synot liga » Odveta Slavia-Žilina v televizi nejspíš nebude

Odveta Slavia-Žilina v televizi nejspíš nebude

0

Líbilo se

04.08. - Vedení Slavie zakázalo České televizi přenášet odvetné utkání s MĹ K Žilinou z pražského Strahova. Diváci tak neuvidí ani druhý zápas v televizi.

Pražský klub se po zvážení nabídek zahraničních televizí rozhodl, že tento zápas nebude vysílán na obrazovkách. Důvod, proč Sešívaní nedali souhlas k přenosu České televize, je takový, že peníze co by utržili, jsou podle nich nedostačující. A navíc ředitelovi klubu Doležalovi se nelíbí fakt, že duel předkola Ligy mistrů by byl přenášen jen na ČT4, kterou ne všichni diváci mají možnost naladit. Slavia si myslí, že když nebude zápas v televizi, tak bude mnohem vyšší návštěva na Strahově. Klub láká diváky na utkání se Žilinou tím, že kdo bude vlastnit vstupenku na odvetu, bude mít přednostní právo na zakoupení vstupenky na utkání s Ajaxem Amsterdam.

Oslovili jsme tiskového mluvčího veřejnoprávní televize Martina Krafla, který nám řekl, že ČT má se Slavii dlouholetou smlouvu ohledně vysílání slavistických utkání v evropských pohárech. To, že jim Slavia dala nesouhlas odvysílat v přímém přenosu utkání 3. předkola LM bere ČT s podivem na vědomí. "Smlouva od roku 2000 byla 1.7.2007 prodloužena o další dva roky. Jsou v ní taxativně stanoveny ceny za vysílací práva, které obě strany podpisem akceptovaly. Česká televize je i přes rozhodnutí SK Slavia Praha připravena přímý přenos zmíněného utkání vyrobit a odvysílat," uzavřel Krafl.

Slovenská televize má zájem o vysílání druhého utkání Slavia – Žilina. Ĺ efredaktor sportu STV Ĺ išolák pro ČT v telefonickém rozhovoru řekl, že pokud ví, tak prodejcem zahraničních práv není Slavia, ale už někdo jiný a uvidí se, jak jednání s majitelem práv dopadnou.

/ FotbalPortal.cz

Nejnovější články