Zpět na » Synot liga » Opava si veze z Prahy všechny body

Synot liga - Opava si veze z Prahy všechny body

0

Líbilo se

04.08. - Historický okamžik, kdy se pražská Dukla vracela do profesionální soutěže, nalákal v sobotu dopoledne do hlediště návštěvou patnácti stovek diváků. Ti sledovali zejména v prvním poločasu zajímavé utkání 2. ligy proti SFC Opava, po přestávce však už domácí za zkušeným soupeřem zaostávali a prohráli 1:2.

Utkání nezačalo radostně pro ty, kteří fandili domácímu klubu. Už v 6. minutě totiž Kiša vysunul Halašku a ten uvnitř vápna zvolil tvrdou střelu pod břevno, kterou zastavila až síť domácí branky – 0:1. Poté se ujala aktivity Dukla. I přesto, že Opava bránila zkušeně, dostávali se domácí do šancí a tu největší jim přinesla 20. minuta. Po rohu domácích zahrál v pokutovém území Pejša rukou a sudí Adam nekompromisně ukázal na značku pokutového kopu. Míč si postavil Kunc – ale nedal! Novák jeho úmysl vystihl a míč vyrazil...

Tato situace značně ovlivnila aktivu domácích. Už nebyli nastěhovaní na polovině hostů, přesto to byli oni, kdo měl další vyloženou šanci. V 27. minutě rozjeli rychlou akci Svatonský s Bergerem, zcela osamocený Hanus ale netrefil z malého vápna branku. Když už se zdálo, že gól Opavy bude v prvním poločasu jediným, přišlo vyrovnání. Dvě minuty před přestávkou se do vápna prodral Berger, Novák jeho šanci vytěsnil, jenže po následném centru vyrovnal Kunc na 1:1. A tak znělo i poločasové skóre.

Zatímco úvodní část hry přinesla hodně aktivity v podání Dukly, ta se ve druhém poločasu, až na několik světlých okamžiků, jakoby vytratila. Opava se víc tlačila dopředu a v 56. minutě šla podruhé v utkání do vedení. Po jednom z rohových kopů hlavičkoval Půda do břevna a odražený míč poslal za Radova záda Matula – 1:2.

Vedení Opavy mohl zvrátit Michal, jenže ve chvíli, kdy byl v pokutovém území si šlápl na míč a velkou šanci si zmařil sám. I když se tak stalo téměř půl hodiny před koncem, byla to poslední větší šance Dukly v utkání a ani její tlak v poslední desetiminutovce příliš vrásek hostujícímu brankáři Novákovi nenadělal. Hlavičku střídajícího Böhma s přehledem na čáře ztlumil a tak si jeho celek veze z Julisky první tři body.

Dukla Praha – SFC Opava 1:2 (1:1)

Branky: 43. Kunc – 6. Halaška, 56. Matula
Rozhodčí: Adam – Filípek, Teuber. ŽK: 63. Mikula, 87. Kuděla – 90. Sluka.
Diváků: 1467
Dukla: Rada – Stavonský, Hubka, Mikula, Michal (83. Pokorný) – Berger (60. Holub), Ludačka, Hanus, Kuděla – Kunc (67. Böhm), Svatonský
Opava: Novák – Víšek, Matula, Pejša, Kiša – Barteska, Virth, Partyš, Dujka (79. Sluka) – Půda, Halaška

/ Radek Oplt

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články