Zpět na » Synot liga » Vedení FC Baník Ostrava: Ďolíček nevyhovuje!

Vedení FC Baník Ostrava: Ďolíček nevyhovuje!

0

Líbilo se

03.08. - Klub FC Baník Ostrava dnes na svých klubových stránkách vydal prohlášení, že má obavy o průběh nedělního utkání Boheminas 1905 - Baník, který by se měl hrát v Ďolíčku. Ten podle ostravského vedení nevyhovuje pro tak rizikový zápas jako je tento.

Ve čtvrtek se ve vršovickém Dolíčku konala schůzka mezi zástupci klubů Baník Ostrava a Bohemians 1905. Ti se zabývali tím, zda je o bezpečnost nedělního střetnutí postaráno.

Po schůzce se vedení slezského klubu rozhodlo, že vydá prohlášení o tom, že stadion nevyhovuje.

V tiskovém prohlášení vyjadřují zástupci Baníku obavu nejen o své příznivce, ale také o diváky na celém stadionu. Stěžují si na to, že na stadionu úplně chybí únikové a bezpečnostní zóny ze sektoru hostů, bezpečnostní mezizóna mezi ochrankou v sektoru a fanoušky hostí.

Dále se obávají o to, zda hostující tribuna vydrží při poskakování fanoušků Baníku, jak je při jejich určitém pokřiku zvykem.

"Stadion FC Bohemians 1905 podle našeho názoru nesplňuje kritéria ČMFS pro pořádání utkáních I. ligy, a už vůbec ne pak pro pořádání zápasu s takovou mírou rizika, jaké představuje nedělní duel," píše se v závěru prohlášení.

V současné chvíli se nabízí otázka, jak bude tuto nepříjemnou situaci řešit vedení ČMFS.

/ FotbalPortal.cz, fcb.cz

Nejnovější články