Zpět na » Synot liga » Kozel remízu bere

Kozel remízu bere

0

Líbilo se

21.08. - Pondělní ligová dohrávka Jablonce s Mladou Boleslaví skončila jednobrankovou remízou. Podle trenéra severočeského celku Luboše Kozla je výsledek zasloužený. Kouč Jablonce je také spokojený s tím, že jeho svěřenci zvládli dvě těžká utkání ve velmi krátké době.

Jablonečtí první dvě ligová kola nezvládli. V domácím souboji s pražskou Slavií prohráli po chybě defenzivy 0:1 a stejný průběh pak mělo i druhé utkání klubu z podještědí v Teplicích, kde Kozlovi svěřenci inkasovali takřka po stejné situaci jako v utkání se sešívanými.

Jablonci nevyšlo ani pohárové utkání s Austrií Vídeň, i když je třeba podotknout, že výsledek 4:3 ve prospěch vídeňského klubu nahrává do odvety spíše jabloneckým hráčům.

Do zápasu s Mladou Boleslaví vstoupili podle trenéra Jablonce lépe hosté. „V začátku utkání byla Boleslav lepší, ale my jsme brzo hru vyrovnali a podařilo se nám vstřelit úvodní gól, bohužel krátce po něm jsme nechali soupeře vyrovnat,“ myslí si Kozel. Proč Severočeši neudrželi své vedení alespoň do poločasového hvizdu? „Inkasovali jsme v době, kdy jsme drželi míč a byla to situace, na kterou jsme se upozorňovali, nechali jsme Kyselovi moc prostoru a on toho využil,“ okomentoval vyrovnávací branku Boleslavi jablonecký lodivod. Druhá půle patřila v úvodu znovu boleslavským, avšak v cestě za vedoucí brankou utkání stál modrobílým střelcům brankář Ĺ pit. „Ve druhém poločase měla Boleslav více ze hry, měli tam gólové šance, nás ale v brance podržel Michal Ĺ pit,“ pochválil jedničku Jablonce Kozel, podle něhož domácí hrozili zejména po příchodu útočníka Rilkeho. „Potom ke konci zápasu, kdy přišel na hřiště Emil Rilke, tak si myslím, že jsme byli i my velice nebezpeční dopředu a taky jsme měli šance. Miller například velmi dobře chytil Váchovu střelu. Takže si myslím, že ta remíza je zasloužená,“ pokračoval trenér mužstva z nově pojmenované Chance Arény.

Luboš Kozel byl nakonec s remízou 1:1 spokojen, a to zejména kvůli náročnému programu svých svěřenců: „Já myslím, že jsme dneska viděli zápas nadprůměrné úrovně, protože hlavně ve druhém poločase to bylo nahoru dolů. Vzhledem k tomu, že jsme ve čtvrtek hráli pohár ve Vídni, jsem rád, že jsme tohle utkání, které mělo také svoje tempo, vydrželi až do konce, takže remízu berem a je zasloužená.“

Trenér jabloneckého týmu se vyjádřil také k otázce, zda necítí tlak vedení po neúspěšných výsledcích. „Já jsem bral zápas s Boleslaví jako s dalším mužstvem, které je vysoce ambiciózní, stejně jako je Slávie a Teplice. My jsme věděli, že máme těžký los, ty naše výkony nebyly špatné, ale samozřejmě pokud to není podpořeno nějakým bodovým ziskem, tak ten psychický tlak na to mužstvo stoupá a já jsem rád, že jsme se od té nuly dneska odrazili a věřím, že to už bude jen lepší," zakončil zápasové hodnocení Kozel.

/ FotbalPortal.cz

Nejnovější články