Zpět na » Synot liga » Šeterle: Brückner lže!!

Synot liga - Šeterle: Brückner lže!!

0

Líbilo se

20.08. - FotbalPortal Vám přináší vyjádření vedení mladoboleslavského prvoligového celku k dodatečné nominaci Marka Matějovského do národního reprezentačního výběru před utkáním s Rakouskem. Na tiskové konferenci po utkání Jablonce s Boleslaví se nešetřilo ostrými výroky.

Zraněného Tomáše Rosického, který si z úvodního utkání 3. předkola Ligy mistrů na Spartě odnesl nakopnuté koleno, nahradí v přípravném utkání českého národního výběru s reprezentací Rakouska mladoboleslavský středopolař Marek Matějovský. Tak taková zpráva dne oblétla českou zemi.

Proč byl ale Matějovský povolán až den před odletem do Rakouska? A proč se o nominaci dozvěděl jen on sám a ne vedení klubu z Mladé Boleslavi? Na tyto a další otázky si neumí odpovědět ani sami funkcionáři mužstva z města automobilů.

Na tiskové konferenci po utkání Jablonce s Mladou Boleslaví se kromě pozápasového hodnocení otevřela zcela jiná kapitola českého fotbalu, a to reprezentační úsek České republiky. Trenér Zajíc reagoval na dotaz ohledně nominace Marka Matějovského do reprezentace dosti zklamaně. „Markovi byla nominace oznámena po taktické poradě telefonicky, z čehož jsem byl osobně velmi překvapen, a myslím si, že takový způsob není důstojný a ani vhodný od reprezentace vzhledem k Markovi. Naruší to hráčovo myšlení před zápasem, naruší to jeho koncentraci, myšlenkami je někde jinde, může se to projevit ve zlomkových okamžicích v zápase. Já jsem z tohohle velmi zklamán,“ řekl trenér boleslavského týmu Zajíc. Podle Zajíce tak nebyl ohledně nominace středopolaře Boleslavi kontaktován klub, ale jen samotný hráč. „Mám takovou informaci, zatím jsme to nekonzultovali s vedením, takže ty otázky spíše směřujte na ně, ale myslím, že to tak bylo,“ dodal Zajíc.

Po skončení tiskové konference si hlavní slovo vzal sportovní ředitel mladoboleslavského celku Zdeněk Kudela. Podle něj je situace ohledně jednání reprezentace s „podřadnými“ ligovými kluby neúnosná. K novinářům mluvil téměř dvacet minut a zmapoval celé jednání vedení českého národního výběru.

„Pan Brückner mi už dříve telefonicky slíbil, že Marek Matějovský odehraje většinu přípravných utkání za českou reprezentaci. Když se objevila nominace na zápas s Rakouskem a Marek v ní nefiguroval, obrátil jsem se znovu na pana Brücknera. Ten mi řekl, že Marek hrál poslední dvě utkání špatně a že ho nominovat nebude. Několik hodin po zveřejnění nominace přišla nám na klub zpráva, že utkání s Jabloncem odehrajeme v pondělí ve večerních hodinách, což byl problém zejména v loňském roce, když pan Brückner řekl, že naše hráče nebude nominovat, když v pondělí hrají ligové utkání. Včera jsem volal panu Brücknerovi a ptal jsem se ho, proč Marka nenominoval, když mi to předtím slíbil. Zastihl jsem ho evidentně nepřipraveného, protože se semnou odmítl bavit a třískl mi telefonem. Volal jsem mu znovu večer, to už mi byl schopen odpovědět a řekl mi, že je Marek prvním náhradníkem pro situaci, kdyby se něco stalo. Dnes dopoledne se v médiích objevila zpráva, že Tomáš Rosický je zraněný z utkání Ligy mistrů se Spartou a že nebude moci nastoupit v dresu českého výběru, a také zpráva, že náš hráč Marek Matějovský je dodatečně nominován k přátelskému utkání s Rakouskem. Nikdo nás neoslovil, nikdo nám nedal žádnou oficiální zprávu. Napadlo nás zeptat se Marka, zda nemá nějaké informace. Marek nám řekl, že mu volal pan Dudl (technický vedoucí, pozn. redakce), který ale s reprezentací už nemá nic společného, protože byl převelen na jinou funkci. Prý se ho ptal, zda zvládne dvě utkání ve třech dnech. Marek mu řekl, že je samozřejmě potěšen, ale že ho zároveň dnes čeká velmi důležité utkání s Jabloncem. Řekl také, jako by to asi udělal každý hráč, že dvě utkání zvládne. Jsem přesvědčen, že tato situace se projevila na dnešním Markově výkonu, a to negativně,“ konstatoval Kudela.


Do celé situace se nakonec vložil i generální ředitel mladoboleslavského celku Jaromír Ĺ eterle:
„Toto není vyjádření klubu, protože jsme se zatím na žádném komuniké nedomluvili, ale berte to jako vyjádření z mé funkce. Pan Brückner opakovaně lže hráčům i nám představitelům jednotlivých klubů. Pod jeho vedením nemůže český fotbal a česká reprezentace dosáhnout úspěchů, na které má potenciál.“

Tvrzení mladoboleslavských funkcionářů jsou velmi odvážná a zřejmě znovu rozvíří otázku setrvání současného kouče české reprezentace u kádru.

/ FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články