Zpět na » Synot liga » V Ostravě musel opět rozhodčí vylučovat

Synot liga - V Ostravě musel opět rozhodčí vylučovat

0

Líbilo se

20.08. - V prvním domácím zápase Ostravy byly k vidění tři červené karty, tentokrát musel hlavní rozhodčí Radek Kocián vytahovat červenou dvakrát. Shodou okolností oba rozhodčí, kteří řídili domácí utkání Baníku, byli v daném kole hodnoceni nejhůře

Tentokrát Kocián dostal šestku, závažnější chybu však podle všeho neudělal, protože obě vyloučení i penalta byly nařízeny správně. Druhou červenou vytáhl až na pokyn asistenta Ondřeje Pelikána. Ten měl souboj Pudila a Otepky přímo před sebou, hra se přitom odvíjela ve středu pole. Zápas se na rozdíl od zápasu s Mostem obešel bez zbytečných emocí.


Hned v polovině zápasů byli rozhodčí hodnoceni velmi dobrými výkony. Takovýto počet tu dlouho nebyl. Pro srovnání v minulé sezóně byly za kolo k vidění maximálně dvě osmičky. Velmi dobrý výkon tedy předvedli Pavel Franěk, Libor Kovařík, Radek Příhoda a Oldřich Racek, pro kterého je to už třetí osmička v probíhající sezóně.

Ostatní sudí obdrželi sedmičky a shodou okolností to jsou rozhdočí, kteří jsou na mezinárodní listině. Nejtěžší úlohu z nich měl Radek Matějek, který musel v Brně řešit složité situace. A právě Matějkovi UEFA svěřila kvalifikační duel Severní Irsko - Lichtenštejnsko.


V probíhajícím ročníku se představilo v 1. lize celkem devět sudích, z nichž sedm se představilo ve všech kolech. Do aktuálního ročníku se ještě nezapojili napříkad mezinárodní rozhodčí Jaroslav Jára nebo Jiří Jech.

Hodnocení rozhodčích 3. kolo:
Matějek – 7 – Brno – Plzeň
Jílek – 7 – Sparta – Zlín
Racek – 8 – Kladno – Žižkov
Kocián – 6 – Ostrava – Liberec
Franěk – 8 – České Budějovice – Slavia
Kovařík – 8 – Most -Teplice
Královec – 7 – Bohemians 1905 – Ostrava
Příhoda – 8 – Jablonec – Mladá Boleslav

Delegátská stupnice známek: 10 - excelentní, výjimečný výkon, 9 - výborný, 8 - velmi dobrý, 7 - dobrý, 6 - průměrný, 5 - uspokojivý, 4 - neuspokojivý, 3 - špatný, 2 - velmi špatný, 1 - mimořádně špatný

Michal Horáček / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články