Zpět na » Synot liga » Zlatý míč získal potřetí v řadě Petr Čech

Synot liga - Zlatý míč získal potřetí v řadě Petr Čech

0

Líbilo se

20.08. - Držitelem ankety 11. ročníku Zlatý míč pro sezonu 2006/2007 získal brankář Chelsea Petr Čech. Na pondělním galavečeru v pražském Top hotelu se předávala i jiná ocenění. Trenérem roku se stal opět Vítězslav Lavička, cenu za objev roku si odnesl brankář Zdeněk Zlámal a zvláštní cenu získala stříbrná reprezentační dvacítka na nedávném MS hráčů do 20 let.

Trenér roku:
Do této kategorie byli nominováni Dušan Uhrín ml., Michal Bílek a Vítězslav Lavička. Posledně jmenovaný se stal staronovým trenérem uplynulé sezony. Vítězný trenér se nedostavil do pražského hotelu kvůli reprezentačním povinnostem ve Skotsku, a tak Cenu Rudolfa Vytlačila převzal generální sekretář ČMFS Rudolf Řepka. Druhou příčku obsadil kouč mistrovské Sparty Michal Bílek a na bronzový stupínek vystoupal Dušan Uhrín, který Mladou Boleslav dovedl loni k třetímu místu v tabulce české ligy.

Objev roku:
Objevem roku byl zvolen brankář Zdeněk Zlámal, který momentálně patří Liberci. Zlámal si toto ocenění zasloužil svými dobrými výkony během hostování ve Zlíně a v zápasech reprezentační jednadvacítky. Druhé místo obsadil Tomáš Krbeček z Plzně a třetí skončil Ondřej Mazuch, který odehrál uplynulou sezonu v Brně.

Zvláštní cena Klubu sportovních novinářů:
Mimořádné ocenění získali stříbrní medailisté české reprezentace na MS hráčů do 20 let v Kanadě. Cenu převzali hráč Martin Fenin a asistent trenéra Jakub Dovalil.

Nejlepším střelcem Gambrinus ligy 2006/2007 se stal Luboš Pecka, který nebyl přítomen na galavečeru. Ligový kanonýr uplynulé sezony nastřílel v dresu Mladé Boleslavi 16 branek.

Zlatý míč 2006/2007

Vrcholem pondělního večera bylo vyhlášení nejlepšího českého fotbalisty pro sezonu 2006/2007. Potřetí v řadě tuto anketu vyhrál Petr Čech. Reprezentační brankář porazil Tomáše Rosického o pouhé tři body. Na třetí pozici figuruje Marek Jankulovski.

/ FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články