Zpět na » Synot liga » Konkursem Bohemky se bude zaobírat Ústavní soud

Konkursem Bohemky se bude zaobírat Ústavní soud

0

Líbilo se

18.08. - Podle magazínu Totalsport podaly dvě společnosti zainteresované v konkursním řízení FC Bohemians Praha žalobu na svazovou arbitrážní komisi k Ăšstavnímu soudu.

Po obvinění bývalého majitele Bohemians Pavla Ĺ varce došlo k navýšení konkursní podstaty ze 40 milionů na rovných 100.

"Důvodem k žalobě je rozhodnutí Arbitrážní komise, která neprojednávala pohledávku FC Bohemians Praha a.s. za FK Blšany z toho důvodu, že Bohemku v konkursu nepovažuje za člena fotbalového svazu," informuje Totalsport a dodává: "Arbitrážníci udělali poměrně školáckou chybu, neboť měli podle směrnic ČMFS vznést v případě pochybností o členství dotaz na Výkonný výbor ČMFS (ten by potvrdil, že FC Bohemians Praha a.s. je stále členem a nikdy členství neztratil)."

Michal Vejsada, předseda představenstva FC Bohemians Praha, se nehodlá v konkursu vzdát svého majetku a v Arbitrážní komisi vidí překážku v řešení fotbalových pohledávek.

"Žaloba poukazuje mj. na to, že arbitráž rozhoduje úmyslně klientelisticky a ve střetu zájmů, neboť člen arbitráže Milan Jelínek je společníkem akcionáře konkurenčních Bohemians 1905 Pavla Fráni v advokátní firmě (Hartman, Jelínek, Fráňa a partneři - Praha 8). Neustálé soudy kolem FC Bohemians Praha a.s. a Bohemians 1905 mohou přivodit českému fotbalu dost vážný malér, který zatím všichni podceňují. UEFA vylučuje z evropských soutěží ty členské svazy, které si neumějí rozhodovat fotbalové záležitosti samy a nechávají to na soudech," stojí dále v Totalsportu.

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz/Totalsport

Nejnovější články