Zpět na » Synot liga » Teplice apelují na fanoušky

Teplice apelují na fanoušky

0

Líbilo se

18.08. - Velký zájem fanoušků vzbuzuje derby mezi Mostem a Teplicemi, které je na pořadu 3. kola Gambrinus ligy. Letní stadion v Mostě se chystá v neděli odpoledne zaplavit několik stovek příznivců Žlutomodrých, tepličtí hráči a funkcionáři věří, že jejich fandění nepřesáhne slušný rámec chování.

"Doufáme, že jich za námi přijede do Mostu co nejvíce a moc si přejeme, aby se vyvarovali jakýchkoli rasistických hesel vůči hráčům soupeře. Uškodili by tak hlavně nám a našemu klubu," říká kapitán týmu Pavel Verbíř.

Stejný názor sdílí na Stínadlech všichni zainteresovaní, přání vedení klubu shrnul ředitel komunikace Petr Heidenreich: "V posledních dnech je tohle téma velmi žhavé, ale my s našimi fanoušky komunikujeme a věříme, že k žádným těmto nežádoucím projevům nedojde. Naši fanoušci ukázali v neděli proti Jablonci, jak dobře umí povzbuzovat. Mezi hráči to vzbudilo velký ohlas a jsme přesvědčeni, že to bude podobné i v nadcházejícím utkání."

Martin Slavík, teplická opora mezi třemi tyčemi, má v této otázce také jasno. "Je jedno, jestli jsou na hřišti černí nebo bílí hráči, fanoušci musí fandit slušně a moc potřebujeme jejich podporu," říká sympatický gólman. V podobném duchu hovoří i Michal Gašparík, který ještě na jaře oblékal mostecký dres a moc dobře si pamatuje náznaky xenofobie, které se z kotle fanoušků soupeře ozývaly. "Bylo to strašně nepříjemné. Ti mladí kluci černé pleti, moji tehdejší spoluhráči, přišli do Čech hrát fotbal a brali dost těžko, když je někdo urážel. Doufám, že se naši fanoušci k něčemu podobnému neponíží, to by nám vůbec nepomohlo. Stejně tak věřím, že jich bude v hledišti plno a že nás budou vydatně povzbuzovat. My se jim za to odvděčíme dobrou hrou a body," slibuje letní posila Tepličanů.

Na závěr hlásí Pavel Verbíř vzkaz z kabiny: "Buďte naším dvanáctým hráčem, v utkání s Jabloncem jste byli výborní, fanděte i v Mostě stejně tak skvěle!"

/ Fanda Bílek, FotbalPortal.cz

Nejnovější články