Zpět na » Synot liga » Baník v krizi?

Baník v krizi?

Baník v krizi? © -

0

Líbilo se

05.11. - Fotbalisté Baníku Ostrava dál pokračují v nevýrazných výkonech. Po třech remízách však přišla ostuda v Českých Budějovicích, kde Slezané prohráli 3:0. Situace začíná být vážná.

Baník Ostrava byl před sezonou považován za jednoho z favoritů soutěže. Úvodní kola se ostravskému celku vydařila a právem tak mohl pomýšlet na nejvyšší mety. Baník měl po šesti odehraných kolech čtrnáct bodů a hřálo ho, že uhrál bod na Strahově se Slavií.

Ovšem první větší zaváhání přišlo hned v dalším kole doma se Sigmou Olomouc. Ostravané si nemohli poradit s perfektní defenzivou hostů, kteří navíc podnikali nebezpečné útočné výpady. V dalším kole Baník vyhrál na Žižkově. Asi nikdo z ostravských fanoušků netušil, že to bude zatím poslední ostravské vítězství v lize.

Následovala série tří remíz. Neprve doma s Teplicemi 0:0, poté v Jablonci 1:1 a nakonec 3:3 doma s Boleslavi. Zatímco v Jablonci se ostravští hráči řádně začali koncentrovat až po první obdržené brance, s Boleslavi polevili v druhé části první půle. A to je stálo body.

Ztracené domácí body chtěl Baník vybojovat v Českých Budějovicích. Tam však už po šesti minutách prohrával o dva góly a když v 22. minutě inkasoval gólman Vašek potřetí, bylo rozhodnuto. Dynamo jednoznačně svého soupeře přehrálo a v druhé půli si výsledek téměř lehce pohlídalo.

Důvodů úpadku výkonů fotbalistů Baníku může být více. Samozřejmě svou roli hrajou zranění, které přece jen v průběhu podzimu postihla Ostravany více než v předchozích sezonách. Přesto je více než jasné, že forma některých hráčů má sestupnou tendenci. Právě v Budějovicích udělal zajímavý tah ostravský kouč Karel Večeřa, když se do základní sestavy nevešel Rudolf Otepka. Po pětatřiceti minutách hry už však byl na hřišti.

Po špatných výkonech klesl Baník na čtvrtou pozici. První místo je pro něj v současné chvíli v říši snů, na druhou Spartu a třetí Teplice ztrácí tři body. Slezané by se však měli dívat spíše na své pronásledovatele. Jeho další domácí soupeř Brno je o bod zpět, Viktoria Plzeň má pak o dva body méně.

Ostravský Baník tak spíš v současné době bojuje sám se sebou. V dalším kole s Brnem musí Ostravští bezpodmínečně zvítězit, pokud se chtějí udržet v první čtyřce. Jednoduché to mít nebudou!

Kam dál?

Michal Sitek / fotbalportal.cz

Související odkazy
Nejnovější články