Zpět na » Synot liga » Otepka se Baníku upsal na dva roky

Synot liga - Otepka se Baníku upsal na dva roky

0

Líbilo se

16.08. - Záložník Rudolf Otepka, který se stal novou posilou Ostravanů, podepsal se slezským klubem dvouletou smlouvu. Ofenzivní fotbalista přichází na Bazaly jako náhrada za Martina Lukeše, který se zranil v zápase proti Mostu.

Vedení Baníku Ostrava oznámilo příchod Otepky už včera, ovšem až dnes odtajnilo detaily smlouvy. Příbramský patriot podepsal dvouletou smlouvu. Bude nosit dres s číslem osm.

Když se v sobotním duelu Baníku s Mostem zranil tvůrce ostravské hry Martin Lukeš, ostravské vedení okamžitě začalo uvažovat o možné náhradě. Nejprve se však na všem dohodlo s trenérem Karlem Večeřou.

Od začátku se hovořilo o jediném jménu - Rudolfu Otepkovi. Podle slov generálního manažera Baníku Wernera Ličky byla ostatní jména jako Slončík, Melinho či Mario Lička pouze spekulace médií.

V Baníku tvrdí, že post Lukeše mohl zastávat třeba mladík Mišinský. Ovšem právě kvůli nezkušenosti tohoto hráče se vedení rozhodlo najmout hráče, který tyto potřebné zkušenosti má. Navíc Mišinskému se utkání proti Mostu moc nevyvedlo.

Lička si také pochvaluje to, že se Baníku v poslední době daří získávat kvalitní hráče z Čech, což v minulosti nebývalo zvykem. Jako příklad uvedl třena příchody Rajtorala nebo Střihavky.

Pro Baník je výhodu také to, že se Otepka na Bazaly těší. Dopomohl mu k tomu také šéf Příbrami Jaroslav Starka, který nechal třiatřicetiletému hráči volnou ruku. Chce totiž, aby si na závěr kariéry zahrál v kvalitním klubu, který má letos vysoké ambice.

Rozhodování neměl Otepka už vůči Příbrami snadné, ale nakonec moc dlouho neváhal a nabídku přijal. Velmi se těší na fanoušky, kteří dokážou vytvořit výbornou atmosféru jak doma, tak na hřištích soupeřů. "Myslím, že Baník má ne jedny z nejlepších, ale nejlepší fanoušky v Česku", nechal se slyšet.

Radost z přestupu do Baníku má i jeho rodina. Manželka i děti totiž fandí Baníku a jeho dva kluci si z internetu stahují právě fandění a pokřiky ostravských fans.

Rudolf Otepka se narodil 13.11. 1973. S fotbalem začínal v Želechovicíh, poté působil ve Zlíně, Slušovicích, Ratíškovicích, Dukle Praha, Drnovicích. Velkou část kariéry strávil v Příbrami, odkud na Bazaly přichází. V nejvyšší soutěži odehrál 287 zápasů a vstřelil 48 branek.

/ FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Nejnovější články