Zpět na » Synot liga » Most žádá anulování výsledku a kontumaci

Synot liga - Most žádá anulování výsledku a kontumaci

0

Líbilo se

15.08. - Poté co svazová komise rozhodčích a delegátů shodila stížnost Mostu na výkon hlavního sudího zápasu mezi Ostravou a Mostem podává vedení Mostu žádost na anulování a kontumaci zápasu.

V protestu Most uvedl, že rozhodčí Adam neposoudil správně rasové napadání mosteckých hráčů tmavé pleti částí baníkovsých kotelníků. Komise se podnětem zabývala, ovšem v tomto bodě Mostu za pravdu nedala, stejně jako v dalších bodech stížnosti. Naopak shledala, že Adam chyboval když nevyloučil mosteckého kapitána Procházku za vražení útočníka Svěrkoše po proměněném pokutovém kopu na tyč.

"Naší reakcí po zápase nesleduji nic nekalého," řekl Petr Kabíček, předseda představenstva Mostu. "Ale mám pod smlouvou partnery, hráče, kterým jsem povinen zajistit takové podmínky, aby se mohli dobře rozvíjet, podávat dobré výkony a realizovat se v České republice," vysvětloval Kabíček.

"Co z lidského hlediska nemůžu pochopit a nemůžu nechat to na těch klucích, když mi třeba po zápase říká Patrick Oboya: "Petr Kabicek, I am monkey? I am monkey?" Jsem opice? A já mu říkám, nejseš Patricku. A já poslouchám Patricka, jak volá domů svému otčímovi a já samozřejmě té jeho "afričtině" moc nerozumím, ale on za každým desátým slovem říká monkey. A teď si představte, že já jako předseda představenstva nebudu proti tomu bojovat a ti kluci mi budou fňukat domů, co se to tady děje," řekl včera pro náš web Kabíček.

Včera poté Most v pozdních odpoledních hodinách podal protest a žádost o anulování zápasu a jeho kontumaci.

Ăšryvek z protestu proti porušení řádu ČMFS
(Zdroj: www.fksiadmost.cz)

Ze sektoru fanoušků domácích se ozývalo skandování připomínající opičí zvuky (huhuhu) a rasově zabarvená hesla. Bylo to především v momentech, kdy hráči tmavé pleti byli v držení míče. Z tohoto důvodu se domníváme, že nebyly zajištěny regulérní podmínky tohoto mistrovského utkání.

Hlavní rozhodčí přerušil hru kvůli rasovým útokům na mostecké hráče tmavé pleti pouze jedenkrát, a to v 60. minutě, což je uvedeno v zápise o utkání.

Přesto i po této "nápravě" rasové verbální útoky pokračovaly. Ani jednou už rozhodčí hlavní hru nepřerušil, nenechal vyklidit sektor diváků, odkud se rasové skandování ozývalo a zápas neukončil, ačkoliv takovýto scénář sám navrhoval na předzápasové poradě.

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články