Zpět na » Synot liga » Slávisté chtějí v Ajaxu uspět

Synot liga - Slávisté chtějí v Ajaxu uspět

0

Líbilo se

14.08. - Slávisté se napošesté pokusí proklouznout do základní skupiny Ligy mistrů, soupeřem jim bude tentokrát slavný Ajax Amsterodam.

Při posledním pokusu vyřadil Slavii belgický Anderlecht s českým brankářem Zítkou, trenér Slavie Karel Jarolím však hledí do budoucnosti a Anderlecht jej již nechává klidným.

"Nepřemýšlím o tom, že je to šestý, nebo desátý pokus. Je to pro nás výzva, víme že nás čeká těžký soupeř, ale pro postup uděláme vše," řekl dnes v Nizozemsku Jarolím novinářům.

Od druhého předkola se Žilinou se uzdravil levý bek Hubáček, na druhou stranu nemůže nastoupit kvůli trestu za dvě žluté karty hvězda sešívaných Ĺ micer.

"Ani o tom nepřemýšlím, to neovlivním. Každopádně chceme uhrát takový výsledek, který nám bude dávat před odvetou šanci postoupit," uvedl k tomu pouze trenér.

Zkušenosti a pověstné štěstíčko Vladimíra Ĺ micra bude jeho spoluhráčům chybět, stejně tak jako zranění Martin Latka s Dušanem Ĺ ventem. Ovšem i soupeř se musí obejít bez velkých hvězd. Sneijder, reprezentační záložník Nizozemska, přestoupil za sedmadvacet milionů eur do Realu Madrid. Další Holanďan Edgar Davids je dlouhoudobě lazarem.

Ĺ micer bude podle útočníka Stanislava Vlčka na hřišti slávistům hodně chybět: "V posledních zápasech hrál velmi dobře, a když je na hřišti, tak je celé mužstvo klidnější," prohlásil.

Do Amsterodamu vycestovala Slavie kompletní, včetně hráčů kteří do zápasu nenastoupí: "Pro všechny hráče, hlavně ty mladé, bude obrovská zkušenost vidět takový zápas," odůvodňuje Jarolím výpravu sedmadvaceti hráčů.

Trenér sešívaných Jarolím se ošívá a nesouhlasí s tvrzením, že Slavie v zápasech s Ajaxem nemá co ztratit: "I Ajax ví, že postup do Ligy mistrů je finančně velmi lukrativní a navíc se poučil před rokem, když nepostoupil přes FC Kodaň," uvedl kouč.

Taktika určená do zápasu je podle Vlčka jasná. "Budeme určitě vycházet ze zabezpečené obrany a spoléhat na rychlý přechod do útoku. To se nám dařilo v loňské sezoně a uspěli jsme s tím i v Jablonci," řekl.

Předpokládané sestavy:
Ajax
: Stekelenburg - Ogararu, Stam, Colin, Vermaelen - Gabri, Heitinga, Kennedy, Emanuelson - Rommedahl, Huntelaar.
Slavia: Vaniak - Dřížďal, Suchý, Brabec, Hubáček - Krajčík, Ĺ vec, Tavares, Volešák - Ĺ enkeřík, Vlček.

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články