Zpět na » Synot liga » Řepka má vzpomínky na WHU dobré

Řepka má vzpomínky na WHU dobré

0

Líbilo se

14.08. - Na tiskové konferenci před zápasem Sparty s Arsenalem odpovídal kapitán letenského týmu Tomáš Řepka na otázky novinářů, které zajímalo více věcí týkajících se Premier League.

Po double Sparty jste řekl, že nepostoupit do základní by byl pro Spartu krok zpátky, myslíte si to i teď?
Určitě ano, protože já jsem řekl, že je jedno koho dostaneme, protože vybírat si nemůžeme. Cíle pro Spartu jsou jasné a my se o to popereme, uděláme pro to maximum. A nic nemění na tom, jestli máme Arsenal, nebo papírově relativně slabšího soupeře. Prostě se o to musíme poprat a postoupit.

Bude to pro vás zápas roku? Bude se podle něj zřejmě hodnotit celá sezóna, úspěšnost Sparty?
Určitě je to velký zápas, ale neřekl bych, že je to zápas roku, nebo že když se nám to nepovede, že se podle toho bude Sparta celý rok hodnotit. Věřím, že když se nám to povede, postoupit do skupiny, tak nás to nakopne dopředu do další sezóny. Já věřím, že se to povede a postoupíme do skupiny.

Letos jste ještě nehrál soutěžní zápas, bude to pro vás handicap? Je to vlastně vaše letošní premiéra.
Pravda je ta, že by asi bylo lepší, kdybych něco před tímhle zápase odkopal, ale myslím si, že jsem natolik zkušený a „starý“ hráč, že si s tímhle musím poradit.Velký problém bych v tom neviděl.

V čem je největší síla Arsenalu? Jak moc se změnil tým od doby, kdy jsi působil v Anglii?
Určitě je to velmi kvalitní mančaft, všichni hráči jsou tam velmi kvalitní, je třeba říct, že velmi tam vyčnívá Tomáš Rosický. Na všech postech mají kvalitní hráče. Já když jsem hrál proti Arsenalu, tak to bylo úplně jiné mužstvo něž je teď, jsou tam možná dva nebo tři hráči, takže já zažil ještě starý Arsenal, takže taky proto se na to utkání těším.

Jak vzpomínáte na zápasy proti Arsenalu?
Pravda je, že mám s Arsenalem kladnou bilanci, takže utkání s nimi jsou v můj prospěch. Málo kdy jsem s nimi prohrál. Na Henryho se nedá zapomenout, vždycky to byly velké souboje, ta jeho rychlost a chytrost, měl sem toho vždycky dost, takže jsem rád, že tu letos není, i když pro diváky je to asi škoda.

Jak se díváte na kariéru ve West Hamu? Jaké máte vzpomínky?

Vzpomínky mám dobré, vlastně výborné. Byl jsem tam pět let a byla to pro mě velká zkušenost, zažil jsem tam vzestup i pád. Zahrát si Premier League, to je sen každého, takže vzpomínky mám určitě kladné.

Bude to Tomáše Rosického zítra bolet? Co na něj chystáš? Jak ho zastavit?
Samozřejmě bude to bolet nejenom jeho, ale bude to bolet všechny, já s tím počítám. A jinak do zítřka je času dost, takže trenér určitě už má něco v hlavě.

Lukáš Vojtěch / Tomáš Hodbod, FotbalPortal.cz

Nejnovější články