Zpět na » Synot liga » Škerle: Sledování fotbalu v TV mě moc nebaví

Synot liga - Škerle: Sledování fotbalu v TV mě moc nebaví

0

Líbilo se

15.08. - Obránce Sigmy Olomouc Aleš Ĺ kerle si na herní vytíženost v nové sezoně nestěžuje: "V přípravě jsem toho odehrál nejvíc," řekl v rozhovoru pro FotbalPortal.cz.

Jaké máte pocity z těch zatím odehraných dvou kol?
No spíše smíšený. První kolo v Budějovicích nám nevyšlo podle našich představ, ale zase s výhrou proti Boleslavi musíme být spokojení.

A se svými výkony jste spokojen jak?
Tak já bych sám sebe nehodnotil, od toho jsou jiní aby hodnotili moje výkony.

V uplynulé sezoně hrála Sigma v dolní části ligové tabulky, nyní se prezentuje výkony, které ji mohou vynést výše. Souhlasíte s tím?

Tak já myslím že je zatím brzo hodnotit kde budeme hrát. Jsou za námi teprve dvě kola a uvidíme jak to bude dál. Určitě by jsme chtěli hrát výše než tomu bylo loni ale uvidíme po podzimní části to si budeme moci řict na co máme a na co ne.

Na rozdíl od dřívějších trenérů Sigmy nestaví pan Pulpit Brazilce Melinha do základu. Jak to nese?
Tak to je spíš otázka pro Melinha. Určitě není spokojen jako každý hráč který nehraje.

Vy sám si však zatím na herní nevytíženost stěžovat nemůžete...

No to ne, v přípravě jsem toho odehrál nejvíc a doufám že tomu bude i v mistrovských zápasech.

Je to změna oproti dřívějšku?
No, v Mostě jsem odehrál 28 zápasů v základní sestavě a jednou jsem střídal a to už bylo na konci sezony kdy se vědělo že se budu vracet do Olomouce tak trenér zkoušel jiné hráče takže teď je to spíše návrat do starých kolejí.

Jak vzpomínáte na tehdejší Most?
Tak vzpomínám rád. Měli jsme tam super partu v čele s Horstem Sieglem a Jirkou Novotným kteří to tam tak nějak měli pod svými křídly.

Sledujete Most i dnes?
Tak sem tam se podívám co je tam novýho i když tam už hodně kluků není.

Takže určitě víte, co se stalo v zápase s Ostravou v uplynulém víkendu. Co říkáte na tyhle různé rasistické pokřiky ze strany fanoušků?
Tak kdyby bylo na mě já bych fanoušky, kteří pokřikují rasistické pokřiky nevpouštěl na stadion, samozřejmě je těžké rozlišit kdo pokřikuje a kdo ne. No je to spíše o inteligenci fanoušků a těžko se s tím dá asi něco dělat. Ale určitě by se to nemělo stávat.

Stalo se Vám někdy, že by fanoušci pokřikovali rasistické výroky i na některého z vašich spoluhráčů? Jak to pak ti jeho spoluhráči vnímají?
Tak stalo se to právě když jsem hrál ještě za Most a není to nic příjemného jak pro hráče tak pro celé mužstvo.

Takže řekněme že to je to špatné z fotbalu. Co naopak dělá podle Vás fotbal fotbalem?
Tak hlavně dobrá hra, plný stadion fanoušků, hodně gólů, no toho je víc a každýmu se určitě libí něco jinýho tak je to těžký říct.

A vám se z toho lídí nejvíc co? Plný stadion?
Tak určítě když vyhráváte, máte plný stadion který vám fandí celých devadesát minut a máte pocit z dobře odvedený práce. A víte že jste uspokojil fanoušky a na další zápas přijdou zase.

Takže Vaším snem je jednou si zahrát Premier League?
Tak určitě bych si ji zahrál rád, ale když by to byla jiná zahraniční soutěž tak bych se nezlobil (zasměje se). Ale Premier League má své kouzlo.

Sledujete ji v TV?

No abych přiznal tak mě sledování fotbalu v televizi moc nebaví já jsem raději když můžu být na hřišti. Ale sem tam se podívám hlavně na soupeře v lize se kterými máme v nejbližší době hrát.

Takže včera
(rozhovor probíhal v úterý odpoledne - pozn. autora) )jste se asi díval na Liberec s Bohemkou?
Co jsem stihnul tak jsem se díval. Ale celý zápas jsem neviděl protože jsme měli trenink a pak regeneraci.

A co jste si z toho co jste viděl odnesl? Překvapila Vás něčím Bohemka?
Tak zase tolik mě Bohemka nepřekvapila, určitě ji vyhovovalo že hrála ze zabezpečený obrany na brejky, který se jí docela dařili a spíš bylo menším zklamáním hra Liberce.

Myslíte, že v Ďolíčku bude hrát za týden podobným stylem když se jí osvědčil? Nebo spíše jako v prvním kole s Baníkem Ostravou, který však prohrála?

No tak to se necháme překvapit pro nás by bylo určittě lepší kdyby hráli víc otevřene a na brejky by jsme mohli hrát my, ale uvidíme.

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články