Zpět na » Synot liga » V nominaci lvíčat je 8 hráčů ze stříbrné dvacítky

V nominaci lvíčat je 8 hráčů ze stříbrné dvacítky

0

Líbilo se

14.08. - Vítězslav Lavička zveřejnil nominaci reprezentační jednadvacítky na přípravný zápas ve Skotsku před vstupem do nového kvalifikačního cyklu na EURO 2009. V devatenáctičlenném výběru figuruje také osm jmen ze stříbrné dvacítky z nedávného MS.

Základ jednadvacítky budou tvořit stříbrní medailisté z nedávného MS hráčů do 20 let, trenér Lavička pozval obránce Jana Ĺ imůnka, Ondřeje Kúdelu, Lukáše Kubáně a Marka Suchého. Dále do záložních řad povolal Petra Jandu a Luboše Kaloudu a do útoku Marka Střeštíka a Tomáše Pekharta. "Základ tvoří hráči stříbrné dvacítky z Kanady, kteří jsou doplněni o hráče, kteří působili v předchozím týmu do jedenadvaceti let, ale mohou reprezentovat nadále i v této věkové kategorii. Dále se ale v nominaci objevují hráči, kteří na to výkonnostně mají,“ přibližuje nominaci nový trenér lvíčat Vítězslav Lavička.

Původně měl figurovat v nominaci také Martin Fenin, ale toho si vzal trenér „A“ týmu Bruckner. Podle Lavičky teplický útočník, o něhož je velký zájem v zahraničí, podával vynikající výkony na MS a zvládl i start do ligy, tak proto zákonitě dostal šanci se objevit v áčku. Dále scházejí na soupisce také brankář Radek Petr a obránce Ondřej Mazuch, s těmi se Lavička dohodl, že se budou věnovat povinnostem v nových italských klubech Parmě, respektive Fiorentině. "Přistupovali jsme k hráčům individuálně. Víme, že je po přestupu nutná adaptace v klubu, ale Ĺ imůnek patří mezi základní kameny nově tvořící se reprezentace, a proto jsme ho povolali,“ vysvětluje Lavička, proč byl povolán i Ĺ imůnek, který též přestoupil do zahraničí.

V novém týmu lvíčat nadále zůstávají ze staré jednadvacítky brankář Milan Ĺ venger, záložníci Rajtoral, Ĺ vec, Holek a útočník Fillo.

Nově sestavená jednadvacítka sehraje svůj úvodní duel v úterý 22. srpna ve Falkirku, kde se střetne v rámci přípravného utkání se Skotskem.

Cílem mladých hráčů je postoupit na mistrovství Evropy, které se uskuteční v roce 2009 ve Ĺ védsku. Český tým byl nalosován do druhé skupiny, na úvod se představí 8. září v Arménii.


Nominace na přípravný zápas se Skotskem:
Brankáři: Diviš (Slavia Praha, 0 startů/0 branek), Lindr (Hradec Králové, 0/0), Ĺ venger (Sparta Krč, 0/0),
Obránci: Cigánek (Baník Ostrava, 0/0), Kubáň (1. FC Brno, 0/0), Kúdela (Sparta Praha, 0/0), Suchý (Slavia Praha, 0/0), Řezník (Baník Ostrava, 0/0), Ĺ imůnek (Wolsfsburg, 1/0),
Záložníci: Holek (1. FC Brno, 9/0), Janda (Slavia Praha, 3/0), Jungr (České Budějovice, 0/0), Kalouda (1. FC Brno, 0/0), Mišinský (Baník Ostrava, 0/0), Rajtoral (Baník Ostrava, 9/0), Ĺ vec (Slavia Praha, 7/0),
Ăštočníci: Fillo (Viktoria Plzeň, 11/1), Pekhart (Tottenham Hotspur, 0/0), Střeštík (1. FC Brno, 0/0).

/ FotbalPortal.cz/fotbal.cz

Nejnovější články