Zpět na » Synot liga » Cipro: Bránili jsme se štěstím

Cipro: Bránili jsme se štěstím

0

Líbilo se

26.08. - Hráči Budějovic nedokázali potřetí v řadě navázat na úspěšný vstup do letošního ročníku Gambrinus ligy a znovu prohráli, tentokrát na hřišti severočeského Jablonce. Jihočeši nepředvedli líbivý fotbal a jabloneckého brankáře Ĺ pita prakticky neohrozili. Navíc utkání dohrávali v deseti, jelikož po druhé žluté kartě hřiště opustil stoper Hunal.

Budějovičtí od počátku utkání za domácími hráči zaostávali a pod pořádný tlak Jablonce se dostali po zhruba dvaceti minutách. Za Kučerovými zády dvakrát zazvonilo břevno a jen obětavé zákroky obránců Dynama zabránili střelcům Jablonce ve skórování. „My jsme sem přijeli s tím, že chceme hrát to, co jsme tady hráli minule. To znamená z nějakých brejků prostě rozhodnout. V první půli jsme se dostali pod tlak a měli jsme štěstí,“ pověděl po utkání zkroušený trenér Budějovic, František Cipro. „Vzhledem k tomu, že jsme to ustáli, jsem si myslel, že ten druhý poločas bude lepší, ale ten přechod do útoku vázl, až na velkou šanci Černého, tu jsme ale měli řešit trochu jinak,“ dodal kouč Jihočechů.

Jablonec se v druhém poločase dostával do stále většího tlaku, na který hosté nestačili reagovat jinak než fauly. Hned dvě žluté karty uviděl stoper Dynama Tomáš Hunal a musel hřiště předčasně opustit. Poté se jablonečtí dostali do velkého tlaku, který vyústil v úvodní gól utkání. „Prohráli jsme gólem v posledních minutách, když jsme hráli o deseti. Zatlačili nás před bránu a my jsme to se štěstím bránili, ale dotáhnout do konce se nám to nepovedlo,“ zhodnotil Cipro. K vyloučení svého svěřence se ale odmítl vyjádřit. „Vy víte, že existuje směrnice ČMFS, která trenérům čtyřiadvacet hodin po utkání zakazuje vyjadřovat sek výkonu sudích. Já to plně respektuji, takže se k tomu vyjádřím zítra,“ dodal trenér Budějovic.

/ FotbalPortal.cz

Nejnovější články