Zpět na » Synot liga » S kým na San Marino a Irsko?

S kým na San Marino a Irsko?

0

Líbilo se

28.08. - Koho ve čtvrtek povolá trenér Brückner pro dvojzápas se San Marinem a Irskem, to je otázka, která zajímá leckteré fanoušky českého fotbalu. FotbalPortal.cz přináší ne tak nepravděpodobný vývoj,

Tím spíše, že například obránci Zdeněk Grygera a Martin Jiránek jsou zranění a v přátelském zápase proti Rakousku další z obránců Tomáš Zápotočný nepřesvědčil. Mluví se o tom, že poprvé se v nominaci objeví Jan Ĺ imůnek, který tak bude následovat svého reprezentačního kolegu z mistroství světa dvacítek v Kanadě Martina Fenina.

Pokud se stihne vyléčit, a vypadá to že ano, měl by být podle našeho názoru do obrany povolán i Tomáš Řepka. I kdyby nakonec do zápasu třeba nezasáhl, jeho zkušenost z mezinárodního fotbalu by se oslabenému reprezentačnímu týmu hodila. Stejně tak jako by se hodila zkušenost Vladimíra Ĺ micra v záloze. Ĺ micer navíc s každým týmem, za který hrál, uspěl a již dlouho si nese přezdívku Ĺ tístko.

Jelikož není jisté, zda-li se Tomáš Rosický dá do pořádku, na post středního ofenzivního záložníka by měli být nominováni David Jarolím s Markem Matějovským. Karel Piták se sice v zápase s Rakouskem zranil, jenže podle svých slov je již v pořádku a do zápasu v San Marinu by byl schopen naskočit.

V útoku dostane znovu šanci nejspíše duo Milan Baroš - Jan Koller, na lavičce by je měli být schopni nahradit Martin Fenin s Markem Kuličem.

Nízká pravděpodobnost:

  • Trenér povolá po dlouhé době i Patrika Bergera a Pavla Nedvěda, kteří si během reprezentačního srazu vyříkají neshody mezi sebou a na konci si vymění i telefonní čísla. Záloha proti San Marinu by pak mohla být Berger, Rosický, Ĺ micer, Nedvěd.
  • Trenér Brückner přihlédne k tomu, že Jaroslav Plašil s Milanem Barošem nemají formu a místo nich povolá někoho jiného.

Nepravděpodobné:

  • Protože Češi remizují v San Marinu 0:0 a s Irskem doma prohrají, trenér Brückner se rozhodne odstoupit. Mnohem pravděpodobnější je, že v případě neúspěchu řekne, že v Německu to bude daleko jiná hra a že stále máme situaci ve svých rukou, proto že zůstává.
  • Stejně nepravděpodobné jako rezignace trenéra v případě neúspěchu je i rezignace Vlastimila Košťála, managera reprezentace. Jen on ví, co u reprezentace vlastně dělá, přesto nenese za neúspěchy žádnou zodpovědnost.

Možná nominace na San Marino a Irsko
Brankáři: Jaromír Blažek, Marek Čech, Petr Čech
Obránci: Marek Jankulovski, Radoslav Kováč, David Rozehnal, Tomáš Řepka, Jan Ĺ imůnek, Tomáš Ujfaluši
Záložníci: Tomáš Galásek, David Jarolím, Marek Matějovský, Jaroslav Plašil, Karel Piták, Jan Polák, Tomáš Rosický, Tomáš Sivok, Vladimír Ĺ micer
Ăštočníci: Milan Baroš, Martin Fenin, Jan Koller, Marek Kulič

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Nejnovější články