Zpět na » Synot liga » Kauza Pudil - Žalobce Hádka nečeká kárné řízení

Kauza Pudil - Žalobce Hádka nečeká kárné řízení

0

Líbilo se

13.09. - Jablonecký žalobce Karel Hádek dostal od nadřízených za své rozhodnutí v kauze Daniela Pudila, který řídil opilí auto, důtku a nečeká jej tak kárné řízení.

Co se stalo? Pudila před třemi týdny chytila hlídka státní policie při jeho projížďce nočním Jabloncem. Opilí Pudil nejdříve na pokyn policistů nezastavil a ujížděl, po zastavení přelezl na zadní sedačku a když přišli k auto policisté, tvrdil, že neřídil on, ale jeho přítelkyně sedící na místě spolujezdce. Druhý den ráno se však přiznal.

Policie neměřila Pudilovi dechovou zkouškou 1,7 promile alkoholu, což odpovídá šesti nebo sedmi desetistupňovým velkým pivům. Pozdější krevní zkouška stanovila výši promile alkoholu v krvi na 1,4.

Hádek však mezitím případ de facto odložil, což mu umožnil "paragraf podmíněného odložení trestního činu". Pokud Pudil v příštích deseti měsících povede spořádaný život, nic se mu nestane. Nepřijde ani o řidičský průkaz, trestné body a nedostane ani pokutu.

Pokutu však dostal Pudil od libereckého klubu, jehož byl tehdy hráčem. Nyní je na hostování ve Slavii a podle svých slov prodal auto do bazaru a na tréninky se dopravuje městskou hromadnou dopravou.

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Nejnovější články