Zpět na » Synot liga » Český tým je krůček od ME 2008

Český tým je krůček od ME 2008

0

Líbilo se

13.09. - Fotbalisté České republiky ve včerejším utkání zdolali Irsko a je tak velmi pravděpodobné, že nebudou chybět na mistrovství Evropy, které společně pořádají Rakousko a Ĺ výcarsko.

Po našem vítězství je tak už téměř jisté, že z kvalifikační skupiny D postoupí na EURO 2008 Německo a Česká republika. Připravit o postup jednoho z těchto týmů může už pouze Irsko, ale včerejší prohra na české půdě jim vůbec nepomůže ani psychicky.

Mužstvo Česka sice v kvalifikaci často herně tápalo, ovšem získávalo body a to je nejdůležitější. Naši fotbalisté z devíti odehraných utkání ztratitli body pouze doma s Německem, ve Walesu a v Irsku. Zbytek vyhráli, i když to někdy bylo po nepřesvědčivém výkonu.

Výhra s Irskem tak alespoň na chvíli umlčela největší kritiky kouče Brücknera. Proti ostrovnímu soupeři poskládal sestavu a určil taktiku tak, že byla vítězná. Navíc se ukázalo, že čeští fotbalisté dokáží hrát i bez dlouhána Kollera. Kombinační hra českému týmu seděla hlavně v první půli. Samozřejmě i v tomto zápase hra nebyla bez chyb.

Češi jsou k postupu na evropský šampionát velmi blízko. Stačí jim uhrát tři body z posledních tří utkání a to by ještě přitom museli Irové všechno vyhrát. Irsko navíc ještě čeká doma Německo, Kypr a zápas ve Walesu. Málokdo předpokládá, že by Irové z těchto zápasů uhráli plný počet bodů.

Svěřenci Karla Brücknera mohou hrát v pohodě. Ovšem jak se říká, poslední krok bývá nejtěžší.

Zbývající utkání Česka: Německo - Česko, Česko - Slovensko, Kypr - Česko

Zbývající utkání Irska: Irsko - Německo, Irsko - Kypr, Wales - Irsko

/ FotbalPortal.cz

Nejnovější články