Zpět na » Synot liga » Češi dnes proti Irsku

Češi dnes proti Irsku

Češi dnes proti Irsku © uefa.com, Getty Images - Čeští fotbalisté

0

Líbilo se

12.09. - Jeden z klíčových reprezentačních zápasů letošního podzimu se dnes odehraje na pražské Letné. Lehce tápající český národní tým hostí sebevědomé Iry.

O důležitosti utkání nemůže být pochyb - případné vítězství domácího celku posouvá Brücknerův výběr velmi blízko k branám EURA. Naopak prohra znamená velké zkomplikování situace, bodové dorovnání se soupeřem a spolu s tím přináší nejistotu až do posledního zápasu kvalifikace.

Lodivod českého reprezentačního výběru bude ve večerní bitvě postrádat distancovaného útočníka Jana Kollera, místo něhož dodatečně povolal Sparťana Doška. Sám trenér již vyvrátil spekulace o zařazení vytáhlého novice do základní sestavy. "Je to další možnost pro určité okamžiky utkání a jeho vývoj."
Drobnou satisfakcí za Kollerovu absenci, nechť je poměrně rychlá regenerace útočníka Baroše po zranění zad. Milan již absolvoval trénink v plné zátěži. Zda-li lyonský striker zasáhne do utkání, což se jeví poměrně pravděpodobně, rozhodne až předzápasový trénink.
Kdo by s Barošem vytvořil útočné duo Brückner neprozradil.

Irové přijeli do Čech s jasným cílem - zvítězit. I přes remízu v posledním kvalifikačním zápase se Slovenskem neztrácejí sebevědomí. To je podloženo záviděníhodnou bilancí: V posledních devíti střetnutích neprohráli ani jednou, a to se jim do cesty postavili soupeři jako Dánsko, které přejeli rozdílem čtyř branek, Wales či český výběr v loňském říjnovém zápase.
Trenér Steve Staunton rovněž řeší problémy se sestavou, nehledě na to, že ji, jak sám po utkání se Slovenskem prohlásil, chce výrazně pozměnit. Do utkání nezasáhne Steven Ireland, jemuž zemřela babička a odcestoval do vlasti, chybí i zraněný Steve Finnan a dlouhodobě Damien Duff.

O osudu utkání se rozhodne dnes v Axa Aréně na Letné. Zápas začíná ve 20:30 a přímým přenosem ho vysílá Nova.

Zápas bude řídit trojice řeckých sudích. Hlavním je Kyros Vassaras, na čarách mu budou pomáchat Dimitrios Saraidaris a Cristos Gennaios.

Předpokládané sestavy:
Česká republika:
Čech - Ujfaluši, Kováč, Rozehnal, Jankulovski - Jarolím, Rosický, Galásek, Polák - Baroš, Vlček (Fenin)

Irsko:
Given - O´Shea, McShane, Dunne, Kelly - Gibson (McGeady), Carsley, Douglas, Kilbane - Keane, Doyle

v l / fotbalportal.cz

Nejnovější články