Zpět na » Synot liga » Preview 7. kola 2. české ligy

Preview 7. kola 2. české ligy

0

Líbilo se

12.09. - Druhá liga má na programu už své sedmé kolo, ve kterém bude k vidění pár zajímavých zápasů. Kolo otevře páteční souboj Bohemians Praha, kteří doma ještě neztratili ani bod, a ambiciózní Opavy, která bude chtít tento zápas také vyhrát.

pátek 14.9. - 17:00
Bohemians Praha - Opava
Kolo otevře zajímavý duel střížkovské Bohemky a Opavy. Klub z Prahy získává své body výlučně v domácím prostředí a nyní ho čeká druhý domácí zápas v řadě. V tom minulém porazili Sokolov těsně 1:0. V něm byl vyloučen Stanley Ibe a týmu tak bude chybět. Bohemians však čeká doposud nejtěžší domácí soupeř. Opavě se start povedl a na rozdíl od domácích dokáže vyhrávat i venku. Opava je zatím na zasloužené druhé příčce, prohrála pouze jednou a to v Příbrami nejtěsnějším rozdílem 0:1.
Tip: 0


sobota 15.9. - 10:15
Sokolov - Třinec
Jedenáctý Sokolov si určitě představoval lepší umístění. Zatím herně nepropadá, ale nedokáže strnout utkání na svou stranu a hlavně střílet branky. S tím mají Západočeši problém už od začátku sezóny, protože v každém utkání vstřelili maximálně po gólu a i díky tomu vyhráli pouze jednou. Třinec začal sezónu doslova katastrofálně, ale po minulém kole už není poslední, protože poprvé doma vyhrál nad Hlučínem, na své první body z venku však stále čeká.
Tip: 1


sobota 15.9. - 17:00
Hlučín - Dukla Praha
Oba týmy mají na svém kontě jen jednu výhru. Ta hlučínská je však až z prvního kola, od té doby dokázali bodovat jen dvěma remízami. Domácím bude chybět za čtyři žluté karty potrestaný Ján Moravčík. Dukla má steně bodů jako Hlučín, ale její výhra přišla nedávno v pátém kole. Nyní však jedou svěřenci Guntera Bittengela na svůj druhý venkovní zápas v řadě. V tom posledním v Hradci jim moc šancí domácí nedali a teď doufají, že si alespoň nějaký bodík odvezou z Hlučína.
Tip: 1


Fulnek - HFK Olomouc
Oba soupeře dělí v tabulce pouze jediný bod. HFK Olomouc je s devíti body sedmá a prohrála ale jen jednou. Utkání však nedokáží hráči olomouckého týmu dotáhnout do vítězného konce, a tak sbírají pouze remízy. Fulnek by na tom mohl být v tabulce lépe, kdyby zvládal lépe utkání venku. V domácích zápasech je Fulnek silný, prozatím ztratil body jen za remízu se Sokolovem.
Tip: 0


sobota 15.9. - 19:00
Slovácko - Čáslav
Slovácko je zatím lize čtvrté a vítězství sbírá pouze z domácího trávníku. Z venkovních zápasů vozí maximálně po bodu, v tom posledním to však nebyl ani ten bod a byla to tak první porážka v sezóně. Tu budou chtít fotbalisté Slovácka jak se patří odčinit a přiblížit se tak soupeřům před ním. Čáslav je v tabulce pátá, tedy hned příčku za Slováckem. Podává však nevyrovnané výkony, ale mnoho silnějších soupeřů už dokázala potrápit. Zatím má na svém kontě dvě porážky.
Tip: 1


neděle 16.9. - 14:30
Ăšstí nad Labem - Krč
Krč se po domácí prohře s Příbramí propadla až na samé dno druholigové tabulky a situace v klub není růžová. Zatím posbírala pouze dva body a nedělním zápase jí navíc bude chybět na lavičce trenér Juraj Ĺ imáčka, který byl v posledním zápasy za protesty vykázán. Domácí na tom nejsou o nic lépe, v tabulce jsou těsně nad sestupovými příčkami a od výhry v prvním kole urvali pouze jeden bod. V tomto zápase se tak bude moci jeden tým chytit a nadechnout k lepším výsledkům.
Tip: 1


Vítkovice - Hradec Králové
Vítkovice jsou jedním z příjemných překvapení druhé ligy. Svých deset bodů ale nasbírali většinou v domácích zápasech, ve kterých jsou zatím stoprocentní. Domácím se však nepovedlo minulé kolo, kdy je Opava doslova přehrála, a tak budou chtít svůj herní výpadek odčinit. Hradec Králové v minulém kole konečně zabral a po dvojzápasovém výpadku zvítězil. Pořád má ale stejně bodů jako druhá Opava. Venku zatím mají Východočeši vyrovnanou bilanci 1 výhra – - 1 remíza a 1 prohra. Pokud se však chtějí udržet v popředí tabulky nesmějí v těchto zápasech zbytečně ztrácet body.
Tip: 0


neděle 16.9. - 17:00
Příbram - Jihlava Ĺ LĂ�GR KOLA
Příbram má na kontě sérii čtyř vítězství v řadě a je dosud neporažena. Její fotbalisté získali v posledních kolech patřičné sebevědomí a dokáží vyhrávat vyrovnané zápasy. Příkladem toho je poslední utkání proti Krči, kdy Příbram vyhrála i díky neodpískané penaltě ze závěru zápasu. Jihlava doufá, že v posledním zápase s Ăšstí nad Labem přišel konečně zlom. V tomto zápase protrhla Vysočina třízápasovou sérii bez vítězství. Vysočina se může opřít o své dva elitní střelce Faldynu a Simra, oba nastříleli čtyři góly a jsou na čele tabulky střelců. Mezi střelce se pak už zapsali v jihlavském dresu jen Suchý a Cihlář.

V Příbrami tak bude k vidění závěrečný zápase kola. Jihlava sice začátek sezóny zaspala, ale na první Příbram ztrácí pouze šest bodů, takže ještě nic není ztraceno. V tomto utkání se tedy utkají týmy, které chtějí postoupit.

Předpokládané sestavy:
Příbram: Hruška - Navrátil, Tarczal, Pleško, Hloušek - Huňa, Penc, Ĺ indelář, Nechvátal - Nohýnek, Klesa.
Jihlava: Tulis - P. Bartoš, Ĺ edivý, Martin Suchý, Vepřek - M. Veselý, Gebreselassie (Bayer), Lovětínský, Mezlík – Simr, Faldyna.

Tip: 1

Michal Horáček / FotbalPortal.cz

Nejnovější články