Zpět na » Synot liga » Kdo bude hrát proti Irům v útoku?

Kdo bude hrát proti Irům v útoku?

0

Líbilo se

12.09. - Zamotal druhou žlutou kartou v kvalifikačním cyklu o postup na EURO do Rakouska český snajpr Jan Koller trenérovi reprezentace Karlu Brücknerovi hlavu? Podle toho, jak rychle povolal Brückner do reprezentace náhradníka Libora Doška nikoliv.

Ponechme stranou zda-li by nebylo vhodnější hráče širšího kádru, se kterými trenér počítá na post náhradníků a i náhradníků náhradníků, vyzkoušet v přípravných zápasech - zvláště v případech, že na svém kontě nemají extra vysoký počet startů za reprezentaci. Přitom v nominaci na Irsko jsou takový hned čtyři z pěti útočníků: Martin Fenin má starty dva, Stanislav Vlček jich má šest a Marek Kulič plných osm. A narychlo povolaný dlouhán Došek? Nula! Čtyři forvardi, z nichž minimálně jeden bude v základní sestavě, tak celkem za reprezentaci nastoupili v šestnácti zápasech.

Ponechme stranou i to, zda-li není vhodné při oznámení nominace počítat rovnou i s případnými náhradníky a ne povolávat další hráče v okamžiku, kdy někdo ze sestavy vypadne.

Do zápasu s Irskem půjdeme podle toho, co očekává fotbalová veřejnost od trenéra Brücknera, s Liborem Doškem v útoku, vedle něho se dá očekávat jeho klubový spoluhráč Marek Kulič, jenž v poslední době ztratil post v základní sestavě i ve Spartě.

Naopak čtenáři sami chtějí do útoku rychlíky, pro tuto variantu jsou nakloněni i sami hráči, což přiznal v nedávném rozhovoru i kapitán reprezentace Tomáš Rosický.

Tomu kdo bude v útoku hrát, bude uzpůsobena i herní taktika týmu. Pokud se v základní sestavě objeví habán Došek, dá se očekávat že se Brückner nezbaví snadno čitelné taktiky nakopávaných dlouhých míčů směrem dopředu. Pokud by od začátku zápasu nastoupili dva rychlonozí útočníci, nejlépe asi Vlček s Feninem, kteří mají formu a na rozdíl od Baroše je v poslední době nezlobilo ani zdraví, Irové budou možná zmateni a překvapeni kombinační hrou českého celku.

Očekávaná sestava podle zvyklostí trenéra Brücknera: Čech - Ujfaluši, Rozehnal, Kováč, Jankulovski - Sionko, Galásek, Rosický, Plašil - Kulič, Došek.
Ideální sestava dle FotbalPortalu.cz: Čech - Ujfaluši, Rozehnal, Kováč, Jankulovski - Sionko, Jarolím, Polák, Rosický - Vlček, Baroš/Fenin.

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Nejnovější články